Radomianie bezpiecznie mogą kąpać się w Pionkach i Iłży. Dzikie kąpieliska są kontrolowane

i

Autor: pixabay.com Radomianie bezpiecznie mogą kąpać się w Pionkach i Iłży. Dzikie kąpieliska są kontrolowane

Radomianie bezpiecznie mogą kąpać się w Pionkach i Iłży. Dzikie kąpieliska są kontrolowane

2020-07-10 11:32

Wakacje 2020 w pełni. Wiele osób korzystając z ładnej pogody wybiera się nad wodę. Jednak w Radomiu takiego miejsca obecnie nie ma. Najbliższe miejsca w regionie radomskim, w których można się kapać to Iłża i w Pionki. Natomiast dzikie kąpieliska kontrolują strażnicy miejscy.

Na razie Sanepid w Radomiu do użytkowania dopuścił dwa kąpieliska, które znajdują się na terenie powiatu radomskiego. To Staw Górny przy ul. Polnej 81 w Pionkach oraz kąpielisko przy ul. Orła Białego na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Iłży.

- Kąpiemy się tylko tam, gdzie kąpieliska są nadzorowane monitorowane przez organizatorów, przez inspekcję sanitarną i tylko w takich miejscach można się kąpać - przypomina Małgorzata Gregorczyk rzecznik radomskiego sanepidu. - Jeśli ktoś kąpie się w miejscach niedozwolonych robi to na własną odpowiedzialność.

Sedno Sprawy - Krzysztof Bosak

Dopiero jesienią w Radomiu ruszy remont zalewu, co za tym idzie w te wakacje na Borkach nie wykapiemy się. Ponadto w Domaniowie i Siczkach radomianie też nie będą mogli wejść do wody. Co roku dzikie kąpieliska są kontrolowane przez strażników Straży Miejskiej w Radomiu. Mowa tutaj m.in. o stawie w Kosowie oraz oczkach wodnych przy Osiedlu Południe w Radomiu. Za kąpiel w tych miejscach można dostać mandat w wysokości nawet 250 złotych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE