Sąd ogłosił upadłość PKS Radom. Zgłaszają się wierzyciele, ale co z pasażerami?

i

Autor: naeimasgary/cc0/Pixabay.com Sąd Rejonowy w Radomiu ogłosił upadłość PKS Radom. Spółka będzie realizować kursy tylko do 31 października

Spółka ma 2 mln zł długu

Sąd ogłosił upadłość PKS Radom. Zgłaszają się wierzyciele, ale co z pasażerami?

2022-10-06 12:51

Sąd Rejonowy w Radomiu ogłosił upadłość PKS Radom. Spółka będzie realizować kursy tylko do 31 października. Jej syndykiem została Aneta Szumowska, który mówi, że dług przedsiębiorstwa wynosi na ten moment ok. 2 mln zł, ale już pojawiają się już kolejni wierzyciele. Co po upadłości PKS Radom stanie się z jego pasażerami? Są już pierwsze wieści w tej sprawie.

Sąd ogłosił upadłość PKS Radom. Zgłaszają się wierzyciele, ale co z pasażerami?

Upadłość PKS Radom stała się faktem - ogłosił ją Sąd Rejonowy w Radomiu. Jak informują sami pracownicy, spółka zakończy działalność z dniem 31 października, do kiedy będą też realizowane ostatnie kursy. Majątek przedsiębiorstwa trafił już pod nadzór syndyka, którym została Aneta Szumowska, radca prawny z Radomia. Jak informuje w rozmowie z serwisem Eska.pl kobieta, spółka ma ok. 2 mln złotych długu, ale ta kwota może jeszcze wzrosnąć, bo zgłaszają się kolejni wierzyciele. PKS Radom realizował kursy m.in. do Zwolenia, Skaryszewa i Gozdu, ale jak zapewnia Szumowska, jest szansa, że będą one kontynuowane.

- Toczą się rozmowy z potencjalnymi przewoźnikami, którzy kontynuowaliby kursy do tych miejscowości - wyjaśnia w rozmowie z Eska.pl.

Sonda
Czy lubisz podróżować autobusami?
76-letni kierowca potrącił motocyklistę

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki