QUIZ. 77 rocznica Powstania Warszawskiego. Przekrojowy test wiedzy o bohaterach

2021-08-01 5:00
Powstanie Warszawskie 1944
Autor: Jerzy Tomaszewski / Wikimedia.org Powstanie Warszawskie 1944

Powstanie warszawskie to wyjątkowo tragiczny i bolesny moment w naszej historii. Mimo, że wchodziło w skład szerszych działań zbrojnych, zakończyło się klęską i rzezią ok. 200 tys. Polaków, z czego większość stanowili cywile. Historycy do dziś spierają się, czy powstanie warszawskie w ogóle miało sens i czy od początku nie było skazane na porażkę, ale niezależnie od tego potomni powinni znać historię tego pamiętnego zrywu narodowowyzwoleńczego. Swoją wiedzę na ten temat możecie sprawdzić w naszym quizie. Niezależnie od wszystkiego, pamiętajmy: cześć i chwała bohaterom!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE