QUIZ. Co wydarzyło się wcześniej? Niby 50 proc. szansy w każdym pytaniu, ale łatwo nie będzie

2021-05-18 5:00 pmar
Kalendarz
Autor: Karol Makurat/REPORTER

W naszym wtorkowym teście wiedzy sprawdzimy waszą wiedzę historyczną, umiejętność logicznego myślenia oraz, ewentualnie, szczęście. Które z tych wydarzeń miało miejsce najpierw? Choć w każdym pytaniu macie 50 proc. szansy na poprawną odpowiedź, to nie spodziewajcie się raczej bezproblemowego uzyskania kompletu punktów.

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze