QUIZ. Fantazja polskich tłumaczy. Te filmy i seriale nazywały się zupełnie inaczej! Zgadniesz jak?

2021-10-22 5:00
Dirty Dancing
Autor: Materiały prasowe Dirty Dancing

Jest wiadomym, że nie zawsze łatwo jest przetłumaczyć na język polski tytuły zagranicznych produkcji filmowych. Trzeba jednak stwierdzić, że nasi tłumacze potrafią w naprawdę bardzo fantazyjny sposób podejść do tego typu zadań. Przygotowaliśmy dla was kilka ich największych klasyków z tym związanych. Jak wam pójdzie rozszyfrowywanie ich tłumaczeń?

QUIZ. Fantazja polskich tłumaczy. Te filmy nazywały się zupełnie inaczej! Zgadniesz jak?

Pytanie 1 z 10
Na początek klasyka. Tłumacz nie przewidział, że będą kolejne części, które niekoniecznie odbywać się będą w szklanym wieżowcu. Tymczasem oryginalnie "Szklana pułapka" to:

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE