QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. 1 z 35 osób zdobędzie maksa. Bądź w tej zaszczytnej grupie

2021-09-20 5:00
Quiz z wiedzy ogólnej
Autor: Shutterstock Quiz z wiedzy ogólnej

Quiz z wiedzy ogólnej sprawdzi waszą znajomość wielu dziedzin. Trzeba będzie wykazać się m.i. historii Polski i świata, literatury, geografii czy też matematyki. Ale jeśli zdobędziecie maksymalną liczbę punktów, satysfakcja na cały tydzień pracy gwarantowana. Zwłaszcza, że statystyka nie kłamie- 10/10 osiągają naprawdę nieliczni. No to jak? Kto się podejmie wyzwania?

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. 1 z 35 osób zdobędzie maksa. Bądź w tej zaszczytnej grupie

Pytanie 1 z 10
W jakim państwie znajduje się ten most Karola?
Praga, widok na most Karola

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE