QUIZ. Te pytania były warte głównej wygranej w "Milionerach". Znasz choć jedną odpowiedź?

2020-09-15 6:00
Hubert Urbański Milionerzy TVN
Autor: Facebook

W historii polskiej edycji "Milionerów" już 20 razy gracze dochodzili do ostatniego pytania za milion złotych. Jedynie w trzech przypadkach gracze zdecydowali się podjąć ryzyko i wygrywali główną nagrodę. W naszym wtorkowym quizie przypominamy 10 innych pytań, które ostatecznie przerosły graczy. Łatwo się domyślić, że nie są one proste, więc nawet pojedynczy punkt będzie godny szacunku!

Quiz to rodzaj zabawy, rozrywki intelektualnej polegającej na przedstawieniu zagadnienia w formie zapytania w ten sposób, by na podstawie dostarczonych wraz z zapytaniem informacji oraz wiedzy ogólnej można było wydedukować prawidłową odpowiedź. Pytanie powinno być sformułowane w ten sposób, by odpowiedź nie była całkiem oczywista, zabawa polega de facto na dyskusji zgadujących nad różnymi możliwościami i wykluczaniu tych, które nie spełniają warunków zadanych w pytaniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE