Bieszczady: Duże niebezpieczeństwo na szlakach

2019-09-18 14:54
Na szlakach jest niebezpiecznie
Autor: Pixabay

Warunki do uprawiania turystyki pieszej na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego z powodu silnego wiatru są bardzo trudne. Na szlaki mogą spadać gałęzie i drzewa. Wędrowanie w takich warunkach może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia.

Zaglądamy na szlaki Bieszczadzkiego Parku Narodowego - tu może być naprawdę niebezpiecznie. Na ścieżki mogą spadać gałęzie i drzewa. To po wichurach, które przeszły w nocy i dziś rano w Bieszczadach. Wędrowanie w takich warunkach może stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia. Najlepiej wypad na szlaki na razie sobie darować.

Przed wyjściem na szlak koniecznie trzeba sprawdzić aktualną prognozę pogody.

To nie jedyne utrudnienia, które na was czekają. 21 września na terenie Nadleśnictwa Stuposiany oraz Bieszczadzkiego Parku Narodowego odbywać się będą zawody rowerowe MARATON ROWEROWY LANG TEAM pod hasłem "Tylko dla orłów - tropem żubra, niedźwiedzia i wilka".

W dniu tym droga relacji Stuposiany - Bukowiec zamykana będzie odcinkami o określonych porach: od zagrody pokazowej żubrów do Mucznego - w godzinach 11:00-11:30, od Mucznego do Tarnawy Niżnej - w godzinach 11:10-12:00. od Tarnawy Niżnej do Bukowca - w godzinach 12:00-15:00.