Bieszczady. Na połoninach mgła! Jakie warunki w górach?

2021-09-20 9:16
 Bieszczady. Na połoninach mgła! Jakie warunki w górach?
Autor: Pixabay.com Bieszczady. Na połoninach mgła! Jakie warunki w górach?

Jakie warunki w Bieszczadach panują w poniedziałek, 20 września? - Powyżej górnej granicy lasu w Bieszczadach mgła ogranicza widoczność do 30 metrów - poinformował PAP ratownik dyżurny bieszczadzkiej grupy GOPR Jerzy Bujwid.

Jakie panują warunki w Bieszczadach? Jest chłodno, a mgła ogranicza widoczność do 30 metrów.

- Rano na Połoninie Wetlińskiej termometry pokazywały jeden stopień Celsjusza. Natomiast w położonych niżej Ustrzykach Górnych i Cisnej notowano cztery – sześć stopni - powiedział ratownik dyżurny.

Ubiegłotygodniowe, intensywne opady deszczu sprawiły, że niektóre szlaki turystyczne, szczególnie biegnące w lasach, nadal są śliskie i błotniste. Na połoninach wieje umiarkowany wiatr, a w bieszczadzkich dolinach słaby. Jerzy Bujwid przypomniał, że "wybierający się w góry powinni pamiętać o odpowiednim do panujących warunków pogodowych ubraniu i obuwiu". "Należy także zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, a w nim zainstalowaną aplikację Ratunek" – dodał.

W Bieszczadach i Beskidzie Niskim - w ocenie GOPR - ruch turystyczny jest niewielki.

Zobacz też: Spotkał niedźwiedzią mamę z trójką młodych w Bieszczadach i WSZYSTKO NAGRAŁ! Zobacz niesamowite nagranie

Niedźwiadki przyłapane na podjadaniu w bieszczadzkim sadzie. Nic bardziej uroczego dziś nie zobaczysz

Kiermasz "Pamiętajcie o ogrodach" na Wałach Chrobrego w Szczecinie
Sonda
Często jeździsz w Bieszczady?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE