Były szef rzeszowskiego CBŚP- Daniel Ś. stanie przed sądem. Pierwszym, który go oskarżył był Dawid Kostecki

2021-03-05 16:36 BO
CBSP
Autor: Materiały policyjne Danilel Ś. był szefem rzeszowskiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji

Daniel Ś. był postacią legendarną w Rzeszowie. Nie tylko dlatego, że piastował prestiżowe stanowisko szefa podkarpackiego oddziału Centralnego Biura Śledczego Policji, jednostki uważanej za elitarną wśród mundurowych, ale przede wszystkim dlatego, że miał pałać się działalnością przestępczą zakrojoną na szeroką skalę. Akt Oskarżenia właśnie trafił do Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu, gdzie rozpoznana zostanie sprawa byłego już funkcjonariusza i jego kolegów.

Akt oskarżenia w tej sprawie wpłynął najpierw do Sądu Okręgowego w Tarnowie, ale ten stwierdził swą niewłaściwość i przekazał sprawę Sądowi Okręgowemu w Tarnobrzegu. Do tutejszego Sądu akta sprawy wpłynęły w dniu 3 marca 2021r.

Czekoladowe cuda na Dzień Kobiet

-Aktem oskarżenia objęto sześć osób, tj.: Daniela Ś., Krzysztofa B., Damiana W., Piotra J. i Roberta P. (byłych funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego Policji – Zarządu w Rzeszowie) oraz Ryszarda J. (byłego funkcjonariusza Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji – Wydziału w Rzeszowie). Akt oskarżenia składa się z części jawnej i niejawnej. W części jawnej oskarżonym zarzuca się popełnienie szeregu przestępstw z art.: 207§1 k.k., 218§1a k.k., 228§1 k.k., 228§3 k.k., 231§1 k.k., 265§1 k.k. oraz art. 266§2 k.k., częściowo w związku z art. 11§2 k.k., 12§1 k.k. i 18§2 k.k.   Część zarzutów zawarta jest w części niejawnej aktu oskarżenia, natomiast zarzuty wymienione w części jawnej polegają miedzy innymi na: przyjmowaniu korzyści majątkowych (w różnej formie i postaci) w związku z pełnieniem funkcji publicznych, nielegalnego pozyskiwania informacji stanowiących tajemnicę służbową i ujawniania ich osobom nieuprawnionym,  zaniechania prowadzenia czynności służbowych, przekroczenia uprawnień oraz złośliwego i uporczywego naruszania praw pracowniczych i znęcania się psychicznego nad innymi funkcjonariuszami. W chwili obecnej nie wyznaczono jeszcze terminu rozprawy. Z uwagi na treść aktu oskarżenia oraz charakter materiału dowodowego, wielce prawdopodobne jest, co najmniej częściowe wyłączenie jawności postępowania - poinformowała Marek Nowak, rzecznik Prasowy Sądu Okręgowego w Tarnobrzegu.

Pierwszym , który oskarżał oficjalnie Daniela Ś. podając jego nazwisko, był Dawid Kostecki ps. "Cygan", znany rzeszowski bokser, który miał popełnić samobójstwo 2 sierpnia 2019 roku w warszawskim areszcie. Pięściarz w swoim wpisie na Facebooku wymieniał z nazwy, gdzie i jaki agencje działają w naszym regionie. W 2012 roku oskarżył też  funkcjonariusza CBŚ w Rzeszowie-Daniela Ś., którego personalia ujawnił w swoim wpisie.

"Z biednych chłopców z bazaru rzeszowskiego Alex i Żenia stali się milionerami, których chroni skorumpowany układ urzędników i funkcjonariuszy w Rzeszowie. Co najmniej kilkunastu świadków podaje, że po pieniądze do Alexa i Żeni, systematycznie przyjeżdża funkcjonariusz CBŚ w Rzeszowie Dawid Ś.(...). Przez kilkanaście lat te agencje towarzyskie zatrudniły już tysiące prostytutek z Ukrainy i Polski. Obecnie pracuje w nich po kilkanaście prostytutek. Widywano również nieletnie. Biznes kwitnie nielegalnie, a na nim ogromna korupcja urzędników i elity Podkarpacia" pisał  Kostecki. Bokser wówczas zaznaczył, że to właśnie wspomniany funkcjonariusz "wmontował" go w czerpania korzyści z nierządu, a on żadnych agencji nie prowadził. Długi wpis okraszony zdjęciami z agencji, który zniknął następnego dnia kończył się słowami "Właśnie dzięki medialnemu odwróceniu uwagi na moją osobę, I(...)  jeszcze bardziej rozkwita! Dedykuję ten tekst byłemu Ministrowi Sprawiedliwości, Panu Zbigniewowi Ćwiąkalskiemu, który argumentował w prasie, że wypuszczenie mnie na walkę bokserską będzie ze szkodą dla zasad praworządności. Pytam zatem Pana Ministra, który pochodzi z Podkarpacia, czy moja walka bokserska pod flagą narodową, jest bardziej niebezpieczna od procederu czerpania korzyści z nierządu przez Alexa i Żenię oraz funkcjonariusza CBŚ Daniela Ś. i innych?" – napisał Kostecki.

Smutny grób Dawida Kosteckiego

Masz podobny temat? Napisz do autora tekstu: podkarpacie@se.pl

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE