Chciał przekupić policjantów pieniędzmi na obiad. Śpieszę się do kościoła”

i

Autor: pixabay.com/ policja /zdjęcie ilustracyjne Chciał przekupić policjantów pieniędzmi na obiad. "Śpieszę się do kościoła”

Grozi mu 10 lat więzienia

Chciał przekupić policjantów pieniędzmi na obiad. "Śpieszę się do kościoła”

2023-04-11 13:34

Policjanci otrzymali propozycję od mieszkańca powiatu strzyżowskiego. 58-latek zaoferował pieniądze na "dobry obiad" w zamian za niewypisanie mandatu. Jak argumentował - śpieszył się do kościoła. Plan się jednak nie powiódł, a mężczyźnie grozi nawet 10 lat więzienia.

W niedzielę (10 kwietnia 2023) policjanci kontrolowali prędkość w miejscowości Blizne (Podkarpackie). Przed południem, kierujący osobowym bmw, w miejscu gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h, jechał z prędkością 86 km/h. Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej.

Zatrzymany mężczyzna nie zamierzał się jednak pogodzić z mandatem. Postanowił działać i wręczyć policjantom łapówkę "na dobry obiad". Sam śpieszył się do kościoła.

- Mężczyzna chcąc uniknąć odpowiedzialności za popełnione wykroczenie, którego się dopuścił, wyjął z portfela dwa banknoty 100 złotowe i wrzucił je na przednie siedzenie radiowozu, od strony kierowcy. Po tym, oznajmił policjantom, żeby go puścili i nie robili ceregieli. Dodał, że „Macie tu na dobry obiad, nie dawajcie mi mandatu - śpieszę się do kościoła” - relacjonują brzozowscy policjanci.

58-latek był trzeźwy, a samochodem przewoził czterech pasażerów.

Mundurowi łapówki nie przyjęli, oznajmili 58-letniemu mieszkańcowi powiatu strzyżowskiego, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zabezpieczyli pieniądze i przewieźli mężczyznę do komendy. Został on już przesłuchany i usłyszał zarzuty. Za przestępstwo, którego się dopuścił, grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Pijany kierowca zaproponował łapówkę. Wszystko się nagrało!
Sonda
Czy kary za łapówkarstwo powinny być wyższe?