Mężczyzna próbowal wręczyc policjantom łapówkę

i

Autor: gosiak1980/cc0/pixabay Mężczyzna próbowal wręczyc policjantom łapówkę

Podkarpackie: Chciał wręczyć policjantom 50 zł łapówki! Grozi mu 8 lat więzienia

2019-01-18 11:57

Miał być mandat, ale kierowca chciał uniknąć kary. Policjanci z Sędziszowa Małopolskiego zatrzymali kierowcę, który w zamian za niewystawianie mandatu, chciał wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Grozi mu za to nawet do 8 lat więzienia.

We wtorek przed godz. 10.00 w Sędziszowie Małopolskim, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena, który nie zastosował się do znaku „STOP”. Kiedy policjanci oświadczyli 43-latkowi, że w związku z wykroczeniem, którego się dopuścił nakładają na niego mandat, ten za odstąpienie od czynności służbowych próbował im wręczyć banknot pięćdziesięciozłotowy.

>>> Wbił koledze nóż kuchenny w plecy i to kilka razy! Areszt dla 25-latka z Dębicy

Reakcja funkcjonariuszy była natychmiastowa, oznajmili 43-letniemu mieszkańcowi powiatu ropczycko-sędziszowskiego, że zostaje zatrzymany za wręczenie korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Zabezpieczyli pieniądze i przewieźli mężczyznę do komendy. Jeszcze tego dnia usłyszał prokuratorski zarzut.

Kierujący volkswagenem przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu, złożył wyjaśnienia i skorzystał z prawa dobrowolnego poddania się karze.

Art. 229§1 Kto udziela albo obiecuje udzielić korzyści majątkowej lub osobistej osobie pełniącej funkcję publiczną w związku z pełnieniem tej funkcji, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Czytaj także: Przestępcy z Podkarpacia poszukiwani za rozbój! Wielu z nich ukrywa się od lat! [ZDJĘCIA]

Zobacz WIDEO: