Najpierw były krzyki kobiet, później - wielki huk! 18-latek staranował na chodniku grupę osób

i

Autor: SHUTTERSTOCK Poważny wypadek w Przemyślu, gdzie prowadzący forda 18-latek wjechał na chodniku w grupę osób, zdj. ilustracyjne

Fatalny wypadek

Kobiety krzyczały wniebogłosy, później było słychać wielki huk! 18-latek staranował na chodniku grupę osób

2023-07-14 22:21

Poważny wypadek w Przemyślu, gdzie prowadzący forda 18-latek wjechał na chodniku w grupę osób. Wszystkie poruszały się traktem w okolicy skrzyżowania ulic: Kościuszki i Jagiellońskiej, gdy auto nastolatka wypadło na łuku z drogi. Chłopak, z którym podróżowały dwie dziewczyny, jechał od strony mostu im. Orląt Przemyskich. Kilkoro pieszych zostało rannych.

Poważny wypadek w Przemyślu. 18-latek wjechał na chodniku w grupę pieszych

Kilkoro osób zostało rannych, po tym jak na chodniku w Przemyślu uderzył w nie 18-latek prowadzący forda - informuje przemysl.naszemiasto.pl. Do wypadku doszło w czwartek, 13 lipca, przed godz. 19. Jak informuje policja, chłopak poruszał się od strony mostu im. Orląt Przemyskich w kierunku ulicy Jagiellońskiej, gdy wypadł z drogi na łuku i wjechał na chodnik, gdzie znajdowała się grupa ludzi. - Słychać było pisk opon, później krzyki przerażonych kobiet i potężny huk - relacjonuje "Fakt", dodając, że samochód 18-latka zatrzymał się na ogrodzeniu. Jak informuje przemysl.naszemiasto.pl, jako wstępną przyczynę zdarzenia podano niedostosowanie prędkość do warunków panujących na drodze. Dwie potrącone kobiety doznały połamania nóg i trafiły razem z trzecią poszkodowaną do szpitala - wszystkie to obywatelki Ukrainy. Niegroźnych obrażeń ciała w postaci otarć doznał jeszcze nastoletni Ukrainiec, który również przebywał na chodniku. Prowadzący forda 18-letni mieszkaniec Przemyśla był trzeźwy, jechały z nim ponadto dwie dziewczyny. Tamtejsza policja wyjaśnia szczegółowe przyczyny i okoliczności zdarzenia.

Sonda
Co jeszcze można zrobić, by wypadków na polskich drogach było mniej?
Pokój zbrodni - rozszerzone samobójstwo na Bałtyku
Listen on Spreaker.