Atak zimy

Rzeszów pod śniegiem. Atak zimy na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

2023-12-03 15:57

Rzeszów przysypany śniegiem. W stolicy Podkarpacia zrobiło się biało, to atak prawdziwej zimy! Intensywne opady śniegu dały popalić szczególnie kierowcom, którzy dzielnie walczyli z przysypanymi samochodami i momentami bardzo trudnymi warunkami na drogach.

Jedni kochają zimową aurę, inni woleliby wtedy nie wychodzić z ciepłego domu. W ostatnich dniach Podkarpacie przeżyło atak zimy. Intensywne opady śniegu sprawiły, że pod białym puchem znalazł się Rzeszów i cały region.

Jak podaje podkarpacka straż pożarna od sobotniego wieczora do niedzielnego poranka wyjeżdżali oni ponad 180 razy do usuwania skutków intensywnych opadów - najczęściej w powiatach przemyskim, jarosławskim, bieszczadzkim i sanockim.

 -182 razy wyjeżdżali od wczoraj podkarpaccy strażacy do usuwania skutków intensywnych opadów śniegu w naszym regionie. Nasze interwencje polegały głownie na usuwaniu połamanych konarów, gałęzi drzew leżących na jezdniach, chodnikach, posesjach i liniach energetycznych. Najwięcej interwencji odnotowaliśmy w powiatach: przemyskim, jarosławskim, bieszczadzkim i sanockim. Na szczęście nikomu nic się nie stało, nikt nie został ranny - informował bryg. Marcin Betleja rzecznik prasowy Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej. 

Natomiast prądu nie miało w niedzielny poranek ok. 8 tys. odbiorców, najwięcej w okolicach Krosna i Sanoka – ok. 5 tys., a w okolicach Przeworska i Przemyśla ok. 3 tys.

QUIZ. 10 zaskakujących faktów o śniegu. Nie znać odpowiedzi na te pytania to wstyd!

Pytanie 1 z 10
1. Z jaką prędkością najczęściej opadają płatki śniegu?