Siarczysty mróz na Podkarpaciu, nawet -17°C! Gdzie będzie najgorzej? Alert synoptyków IMGW 6-7.02.2023

i

Autor: dapictures_team/pixabay.com Siarczysty mróz na Podkarpaciu, nawet -17°C! Gdzie będzie najgorzej? Alert synoptyków IMGW 6-7.02.2023

Alert IMGW

Siarczysty mróz na Podkarpaciu, nawet -17°C! Gdzie będzie najgorzej? Alert synoptyków IMGW 6-7.02.2023

2023-02-06 14:55

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowej części województwa podkarpackiego przed silnym mrozem. Temperatura może spaść do nawet -17°C. Synoptycy biją na alarm.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) wydał ostrzeżenie dla południowych powiatów województwa podkarpackiego. Żółty alert przed silnym mrozem obowiązuje od godz. 21.00 we wtorek (6 lutego 2023) do godz. 10.00 we wtorek (7 lutego 2023) w powiatach:

  • sanocki
  • leski
  • bieszczadzki

Prawdopodobieństwo oceniono na 85%.

- Prognozuje się temperaturę minimalną w nocy miejscami od -17°C do -14°C. Wiatr o średniej prędkości do 10 km/h - przekazuje IMGW w komunikacie.

Co oznacza ostrzeżenie pierwszego stopnia? "Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej".

"Wstyd!", "Okradacie dzieci", "Willa+". Napisy na ścianie kościoła
Sonda
Lubisz zimę, śnieg i mróz?