Utrudnienia na drogach woj. śląskiego

i

Autor: Informacje Drogowe Bytom i Okolice

Utrudnienia na drogach

Armagedon na drogach województwa śląskiego. Powodem są opady śniegu i śliska nawierzchnia

Sprawdziły się prognozy pogody Damiana Dąbrowskiego. W woj. śląskim spadło co najmniej kilka centymetrów śniegu. Pomimo prężnej pracy drogowców kierowcy utknęli w korkach. Najgorsza sytuacja jest w Bytomiu, Chorzowie i Katowicach, gdzie kierowcy mogą czekać w korkach do kilkudziesięciu minut.

Drogowy armagedon w woj. śląskim

W nocy 27 na 28 listopada spadło kilka centymetrów śniegu. Jednak opady nasiliły się w godzinach porannych, czego skutkiem są utrudnienia na drogach województwa śląskiego. Zgodnie z prognozą Damiana Dąbrowskiego:

W południowej i centralnej części woj. śląskiego utworzyła się świeża kilkucentymetrowa warstwa śniegu, a warunki jazdy uległy pogorszeniu - przekazał meteorolog ze Świętochłowic.

Na efekty opadów nie trzeba było czekać. Drogi w stolicy województwa i sąsiednich miastach są sparaliżowane. W Bytomiu kierowcy stoją w korkach już od stacji BP na wysokości osiedla Arki Bożka w kierunku Katowic. Tam utworzył się około 5-kilometrowy korek. W nieco lepszej sytuacji są kierowcy stojący na DTŚ od Stadionu Ruchu Chorzów w kierunku Katowic.

Trasa północ - południe od Michałkowic na Bytków cała stoi, czas przejazdu około 30 minut. Oczywiście jakiś inteligent dodatkowo wypuszcza śmieciarki zawsze na Bytków w godzinach szczytu na tą drogę, co nie ułatwia... - przekazuje jeden z kierowców.

Ponadto duże utrudnienia utrzymują się na m.in. Drodze Ekspresowej nr 86 w Sosnowcu w kierunku Katowic, na A4 w Rudzie Śląskiej w kierunku Kochłowic, na S1 między Wojkowicami Kościelnymi a Dąbrową Górniczą.