Gliwice: Sprytny senior zamknął "urzędniczkę" w mieszkaniu. Rozpracował ją, nie miała żadnych szans!

2021-04-23 13:19
Gliwice: Sprytny senior zamknął urzędniczkę w mieszkaniu. Rozpracował ją, nie miała żadnych szans!
Autor: Policja Śląska Gliwice: Sprytny senior zamknął "urzędniczkę" w mieszkaniu. Rozpracował ją, nie miała żadnych szans!

Policjanci z Gliwic zatrzymali mieszkankę Zabrza, która podszywając się pod pracowników administracji lub instytucji zaufania publicznego, okradała seniorów. 35-latka wpadła dzięki reakcji mężczyzny, który zamknął ją w swoim mieszkaniu, gdy zorientował się, że miał paść ofiarą oszustwa. Kobieta kłamała, że jest urzędniczką, ale sprytny senior ją rozpracował. Nie miała z nim żadnych szans! Teraz czekają ją poważne konsekwencje.

Mieszkanka Zabrza dostała się do mieszkania mężczyzny z Gliwic pod pretekstem kontroli stanu licznika wody. Kiedy senior zorientował się, że kobieta udająca urzędniczkę chciała wyjść z mieszkania z jego portfelem z pieniędzmi oraz dokumentami, zamknął drzwi na klucz i wezwał policję. Mundurowi z V komisariatu przejęli zatrzymaną. Mając 48 godzin i podejrzewając, że kobieta ma na koncie więcej tego typu przestępstw, rozpoczęli wyścig z czasem, by zebrać jak najwięcej dowodów. "Kradzieże mieszkaniowe na szkodę samotnie mieszkających staruszków zawsze należą do trudnych, gdyż seniorzy, często schorowani, niedowidzący i z ograniczeniami w zapamiętywaniu twarzy, mają kłopoty z opisaniem złoczyńców. Kryminalni zebrali jednak mocne dowody na popełnienie przez zabrzankę jeszcze trzech innych kradzieży. Nie oznacza to jednak końca listy zarzutów – detektywi wciąż analizują inne zgłoszenia", zapewniają policjanci. 

Fałszywa urzędniczka z Zabrza. Kobieta okradła wielu seniorów

Z dotychczasowych ustaleń wynika, że podejrzana, od lutego do kwietnia br., w dzielnicach Sośnica i Ligota Zabrska, okradła trzy kobiety, zaś w ostatnim przypadku okradziony mężczyzna zorientował się, że „urzędniczka” zabrała mu portfel. Sposób działania zabrzanki był zawsze podobny. Dzwoniła do drzwi seniorów i, podszywając się pod pracowników administracji lub instytucji zaufania publicznego, dokonywała czynności urzędowych, podczas których nakazywała okazanie dokumentów oraz gotówki, po czym odwracała uwagę starszych ludzi i okradała ich. Jedną z ofiar 35-latki była starsza kobieta, której ukradła 22 tys. zł, pozbawiając jej oszczędności życia i środków na kolejne tygodnie. W czwartek, 22 kwietnia, policja i prokuratura zwróciły się do Sądu Rejonowego w Gliwicach z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej. Sąd zastosował dozór policyjny i poręczenie majątkowe w wysokości 5 tys. zł. Sprawa jest rozwojowa. "W przypadku uznania winy kobiecie grozi kara do 5 lat więzienia", informują policjanci i apelują do seniorów o ostrożność. 

gen. Grzegorz Gielerak: Po majówce można zrzucić maseczki [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE