Jarosław Wieczorek

i

Autor: jarosławwieczorek.pl Jarosław Wieczorek

Jarosław Wieczorek, radny z Gliwic został nowym wojewodą śląskim

2015-12-08 22:25

Zmiany w Sejmie przełożyły się również na zmiany w regionach. Ze stanowiska wojewody śląskiego został odwołany Piotr Litwa. Jego miejsce zajmie Jarosław Wieczorek, gliwicki radny z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.  

We wtorek premier Beata Szydło wręczyła w sali im. Tadeusza Mazowieckiego KPRM akty powołania 16 nowym wojewodom. Wojewodą śląskim został Jarosław Wieczorek, dotychczas gliwicki radny PiS.

Nowy wojewoda śląski ma 35 lat, od 2001 roku jest związany z Prawem i Sprawiedliwością. Ukończył Uniwersytet Śląski, jest przedsiębiorcą, prezesem spółki kapitałowej oraz radnym Rady Miasta Gliwic, tę funkcję sprawuje już trzecią kadencję. W ostatnich wyborach samorządowych zmierzył się z Zygmuntem Frankiewiczem o fotel prezydenta miasta. Zdobył 14,55 głosów i zajął drugie miejsce.

Jarosław Wieczorek pochodzi z Gliwic. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE