Potrącenie pieszego w Katowicach

i

Autor: Policja Śląska

Zobacz nagranie!

Katowice. Wjechał w przechodnia na pasach. Nagranie pokazuje moment wypadku

2023-01-18 10:09

Ulica Damrota i Wojewódzka w Katowicach znajdują się w ścisłym centrum miasta, więc ruch jest tam dość duży! Choćby z tego względu wypadałoby zachować szczególną ostrożność. Jednak nie każdy bierze sobie to do serca. Policja pokazała nagranie, na którym widać, jak 47-letni kierowca chevroleta wjechał w pieszego na pasach. Ten drugi uciekał przed uderzeniem, ale było za późno.

Potrącenie na pasach w Katowicach

Zdarzenie miało miejsce na ul. Wojewódzkiej w Katowicach. Kierowca chevroleta skręcał w lewo z ul. Damrota. Nie przepuścił mającego pierwszeństwo 43-letniego pieszego. Mężczyzna salwował się ucieczką, ale i tak został potrącony. Na filmiku widać, jak przeleciał przez maskę osobówki. - Pieszy z obrażeniami głowy i ręki przewieziony został do szpitala. Wykonujący czynności na miejscu zdarzenia drogowego policjanci zatrzymali 47-letniemu mieszkańcowi powiatu bielskiego prawo jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie - podaje policja dodając, że nadal badane są okoliczności tego zdarzenia. Mundurowi opublikowali także nagranie z tego zajścia, które możecie zobaczyć poniżej.

Wypadki z udziałem pieszych. Szokujące statystyki

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, od początku roku na drogach naszego województwa doszło już do 38 wypadków z udziałem pieszych, w których 39 osób zostało rannych. - Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto dla własnego bezpieczeństwa upewnić się, że możemy przejść na drugą stronę jezdni, a dodatkowo zaopatrzyć się w elementy odblaskowe, które znacząco poprawiają widoczność na drodze - podkreślają mundurowi. Stróże prawa apelują do kierujących o zachowywanie szczególnej ostrożności. Trzeba również pamiętać, że w związku z porą roku warunki na drodze są trudne, dlatego czujność powinna być wzmożona podwójnie.

Sonda
Czy piesi powinni zawsze mieć pierwszeństwo na pasach?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany