Koronawirus w Polsce - 25 lipca, wariant Delta. Oto najnowsze dane

2021-07-25 10:32
Para w maseczkach - koronawirus w Polsce
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons

Koronawirus w Polsce: niedziela, 25 lipca 2021. Ministerstwo Zdrowia codziennie o godz. 10.30 publikuje raporty dotyczące nowych zakażeń koronawirusem w Polsce. Ile jest dziś zakażeń i zgonów? Czy wariant Delta jest groźny? Ile mamy osób zaszczepionych? Sprawdź najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia na niedzielę, 25.07.2021.

Czekamy na najnowsze dane Ministerstwa Zdrowia dotyczące dotyczące epidemii koronawirusa w Polsce. Z udostępnionych przez resort zdrowia statystyk możemy zobaczyć, ile jest nowych przypadków koronawirusa w naszym kraju, w których województwach jest ich najwięcej, a także wiemy, ilu pacjentów przegrało walkę z COVID-19. Trzy fale koronawirusa już za nami, COVID-19 zebrał żniwo zgonów. W ostatnich tygodniach na świecie rozprzestrzenia się bardziej zaraźliwy wariant delta, co najprawdopodobniej zwiastuje czwartą falę koronawirusa. Koronawirus w Polsce 25 lipca. Wariant Delta. Ile jest dziś przypadków? Sprawdź najnowsze dane [25.07.2021]!

Czytaj też: Czwarta fala koronawirusa. Jakie obostrzenia planuje rząd? Ujawniamy

- Mamy 82 nowe i potwierdzone przypadki zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (12), małopolskiego (11), podkarpackiego (8), śląskiego (6), kujawsko-pomorskiego (5), lubelskiego (5), dolnośląskiego (4), łódzkiego (4), podlaskiego (4), pomorskiego (4), zachodniopomorskiego (4), opolskiego (3), wielkopolskiego (3), lubuskiego (2), warmińsko-mazurskiego (1), świętokrzyskiego (0). 6 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną - podaje Ministerstwo Zdrowia.

Z powodu COVID-19 nie zmarła żadna osoba, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarła 1 osoba. Liczba zakażonych koronawirusem 2 882 146/75 242 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe). - W związku z korektami wprowadzanymi na bieżąco przez laboratoria w systemie EWP, globalna liczba zakażeń i zgonów od początku pandemii może nie być sumą kolejnych dziennych zakażeń lub zgonów - informuje MZ.

Koronawirus w Polsce, wariant Delta 24.07.2021

Jak to wyglądało dzień wcześniej? W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że minionej doby odnotowano 122 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem z województw: mazowieckiego 17, lubelskiego 13, małopolskiego 12, śląskiego 10, dolnośląskiego 9, łódzkiego 8, wielkopolskiego 8, świętokrzyskiego 6, lubuskiego 5, podkarpackiego 5, warmińsko-mazurskiego 5, zachodniopomorskiego 5, kujawsko-pomorskiego 4, pomorskiego 4, podlaskiego 3, opolskiego 1.

7 zakażeń to dane bez wskazania adresu, które zostaną uzupełnione przez inspekcję sanitarną. Z powodu COVID19 zmarły 2 osoby, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarły 4 osoby.

Prof. Simon odpowiada na pytania dotyczące koronawirusa
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE