Trwają poszukiwania Jacka Jaworka

i

Autor: Sebastian Chrostowski / policja Od dwóch tygodni trwają poszukiwania Jacka Jaworka. Mężczyzna jest podejrzany o zabójstwo trzech osób.

Gdzie jest Jacek Jaworek? Nowe fakty. Interpol w akcji

2021-07-24 16:40

Nowe fakty ws. Jacka Jaworka, podejrzanego o potrójne zabójstwo. Mężczyzna wciąż pozostaje nieuchwytny. Dwa tygodnie temu w Borowcach na Śląsku, Jacek Jaworek miał zastrzelić swojego brata, bratową oraz bratanka. Policjanci nadal prowadzą poszukiwania domniemanego zabójcy. Do akcji wkroczył też Interpol.

Gdzie jest Jacek Jaworek? Na to pytania odpowiedź próbują znaleźć polscy policjanci, którzy już dwa tygodnie starają się odkryć, gdzie przebywa mężczyzna, podejrzany o potrójne zabójstwo. W nocy z 9/10 lipca Jacek Jaworek miał zastrzelić swojego brata, bratową, a także bratanka. Sprawa Jacka Jaworka jest już na tyle poważna, że działać postanowił Interpol.Przypomnijmy, że w nocy z piątku na sobotę (9/10 lipca) w Borowcach koło Dąbrowy Zielonej (powiat częstochowski) policjanci zostali wezwani do awantury domowej. Mundurowi dokonali tam makabrycznego odkrycia. Znaleźli zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna. Wszyscy mieli rany postrzałowe. Uratował się jedynie młodszy syn zabitego małżeństwa.13-latek, który schronił się u rodziny.Jacek Jaworek mieszkał ostatnio u brata po tym, jak opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę zastępczą w związku z niepłaceniem alimentów. Mężczyzna nie miał zezwolenia na posiadanie broni.

Gdzie jest Jacek Jaworek? Interpol traktuje go jak najgroźniejszego przestępcę

Jak do tej pory Jacek Jaworek pozostaje nieuchwytny. Po tym, jak mężczyzny nie udało się odnaleźć w ciągu kilku dni, policja zmieniła swój plan działań. - Ten etap poszukiwań, o których wcześniej można było informować, już mija - mówił kilka dni temu "Newsroom WP" insp. Mariusz Ciarka, rzecznik Komendanta Głównego Policji.

Co zmieni się w pracy policji nad tą sprawą? - Teraz będziemy skupiać się na czynnościach operacyjno-rozpoznawczych - tłumaczył insp. Ciarka i dodał, że polska policja będzie współpracować z kolegami z zagranicy. - Współpracowaliśmy już z policją niemiecką - wyjaśniał rzecznik KGP.

Do akcji wkroczył też Interpol, który wystawił Jackowi Jaworkowi tzw. czerwoną notę. Jest to ocena przeznaczona tylko dla najgroźniejszych przestępców. Oznacza to również, że bardzo prawdopodobna jest ucieczka Jaworka za granicę.

Takiego obrotu sprawy nie wyklucza też polska policja. Służby sprawdziły kilka śladów, które mogłyby doprowadzić policjantów do poszukiwanego Jacka Jaworka. - Informacje się nie potwierdzały, ale nie były to zawiadomienia złośliwe. Obywatele chcieli nam pomóc - tłumaczył Ciarka w programie "Newsroom WP". Jeden z sygnałów sugerował, że mężczyzna podobny do poszukiwanego był widziany w woj. świętokrzyskim.

Gdzie jest Jacek Jaworek? Czy poszukiwany nie żyje?

Czy realny jest też scenariusz, w którym Jacek Jaworek nie żyje? - Trzeba się też spodziewać tego, że poszukiwany nie żyje, ale dopóki ciało poszukiwanego nie zostanie odnalezione, policjanci nadal będą wykonywać czynności poszukiwawcze - mówił insp. Ciarka.

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają już dwa tygodnie i - jak podkreśla policja - mogą potrwać znacznie dłużej, choć większość podejrzanych o zabójstwo wpada w ręce mundurowych zaledwie po kilku dniach.

Pogrzeb ofiar zabójstwa w Borowcach