Borowce. Poszukiwania Jacka Jaworka. Ważny apel policji do mieszkańców

2021-07-15 16:47
Borowce: Krwawa egzekucja. Jacek pozabijał najbliższych. Jest na wolności
Autor: KMP Częstochowa Borowce: Krwawa egzekucja. Jacek pozabijał najbliższych. Jest na wolności

Czwartek, 15 lipca, to już szósty dzień poszukiwań Jacka Jaworka. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo trzech osób: brata, jego żony i syna. Policja prowadzi szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą w terenie. Policjanci zwrócili się w tej sprawie także do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim. Jak podaje śląska policja, prośba "ma związek z działaniami służb w zakresie poszukiwań Jacka Jaworka oraz użyciem w tym miejscu specjalistycznego sprzętu" . O co chodzi?

Policja zwróciła się w czwartek z prośbą do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona w powiecie częstochowskim oraz innych osób, aby w godzinach od 18 do 6 rano przez kilka kolejnych dni powstrzymali się od przebywania na terenach leśnych w tej miejscowości.

Przypomnijmy, że czwartek, 15 lipca to już szósty dzień poszukiwań Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo 3 osób – brata, jego żony i syna. Policja prowadzi szeroko zakrojoną akcję poszukiwawczą w terenie, a także inne czynności operacyjne. Od wtorku, 13 lipca, Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym. Prokurator zdecydował o zaocznym przedstawieniu mu zarzutów potrójnego zabójstwa, co stało się podstawą wniosku o aresztowanie, zaakceptowanego we wtorek przez sąd.

W nocy z piątku na sobotę (9-10 lipca) w Borowcach k. Dąbrowy Zielonej w powiecie częstochowskim wezwani do awantury domowej policjanci dokonali makabrycznego odkrycia. W domu jednorodzinnym znaleźli zwłoki małżeństwa 44-latków i ich 17-letniego syna z ranami postrzałowymi. Uratował się drugi, 13-letni syn zamordowanego małżeństwa, który schronił się u rodziny. Sprawca zbrodni uciekł.

Policja zaznacza, że w przypadku napotkania Jacka Jaworka należy zachować daleko idącą ostrożność . Nie wolno podejmować samodzielnie żadnych działań. Należy natychmiast powiadomić policję. Informacje o poszukiwanym mają policjanci z całego kraju oraz Straż Graniczna. Policyjne czynności nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Częstochowie, która przejęła sprawę od śledczych z Myszkowa.

Borowce: Potrójne zabójstwo. Jacek zastrzelił brata i jego rodzinę
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE