z kiosków znikają papierowe bilety

i

Autor: eska śląsk z kiosków znikają papierowe bilety

KZK GOP zostanie zlikwidowany? Czego mogą spodziewać się mieszkańcy? Sprawdźcie jakie czekają nas zmiany!

2017-10-19 15:25

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się kilka informacji mówiących o tym, że dni KZK GOP są policzone i podjęto już decyzję o likwidacji. Jak wygląda sytuacja czy przysłowiowa klamka już zapadła? 

Według informacji docierających do nas w ostatnich dniach, sprawa była bardzo prosta – w związku z powstaniem Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, KZK GOP zostanie zlikwidowany. Prawda wygląda jednak nieco inaczej. Jak powiedział Kazimierz Karolczak, przewodniczący Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, nie ma decyzji o likwidacji KZK GOP. 

Jak podkreśla Karolczak, żadne ustalenia nie zostały jeszcze przyjęte, trwają dopiero rozmowy związane z rozwiązaniem tej kwestii. Co istotne, o zlikwidowaniu KZK GOP nie może zdecydować nowo powstała metropolia, a prezydenci, burmistrzowie i wójtowie miast należących do Komunikacyjnego Związku Komunalnego Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Jakie czekają nas zmiany?

Mimo tego, że decyzja o likwidacji KZK GOP nie potwierdziła się, to prawdą jest to, że w najbliższym czasie czekają nas zmiany związane z organizacją komunikacji miejskiej w obrębie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Jedną z pierwszych i bardzo odczuwalną dla mieszkańców zmianą, ma być stworzenie wspólnej taryfy.

Dzisiaj nasz region obsługiwany jest przez trzech organizatorów – KZK GOP, MZKP Tarnowskie Góry i MZK Tychy. O ile dwa pierwsze podmioty współpracują ze sobą i mieszkańcy nie borykają się z utrudnieniami, to sytuacja mieszkańców Tychów wygląda nieco gorzej – po dotarciu do Katowic i na podróż np. do Gliwic potrzebują już kolejnego biletu. Rozwiązania, które być może zostaną wprowadzone i ujednolicą tę kwestię, mogą się przyczynić do zwiększenia komfortu mieszkańców.

Na Śląsku jest ich pełno! Widzisz taką biedronkę w swoim mieszkaniu? Uważaj! Gryzą, a nawet wywołują alergię!

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia została utworzona 1 lipca 2017 rozporządzeniem Rady Ministrów. Swoją oficjalną działalność rozpocznie 1 stycznia 2018 roku. Utworzenie metropolii wiąże się przede wszystkim z korzyściami finansowymi. To zastrzyk gotówki z budżetu państwa w wysokości 250 milionów rocznie. Na co te pieniądze zostaną przeznaczone? Głównie na lepszą organizację transportu publicznego oraz lepszym wykorzystaniem wspólnej przestrzeni. To także środki na rozwój całego obszaru metropolii oraz jego promocję.

Zobacz też: Te osoby zaginęły w ciągu ostatnich miesięcy w woj. śląskim. Szukają ich rodziny i policja [ZDJĘCIA]

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki