Marcelina z Rybnika wraca do zdrowia

i

Autor: Zrzutka.pl

Potrzeba 84 tys. złotych!

Marcelina z Rybnika przeżyła koszmar w Turcji! 22-latka postawiła pierwszy krok po wypadku

2022-12-09 21:53

Historia Marceliny i jej chłopaka Mateusza poruszyła całą Polskę. Para była na wakacjach w Turcji. Doszło tam do nieszczęśliwego wypadku. Dziewczyna spadła z wysokości, a jej partnera oskarżono o pobicie i gwałt. Ta historia będzie miała jednak swój happy end. Mateusz wydostał się już z tureckiego aresztu, a Marcelina powoli wraca do zdrowia.

Do dramatycznych wydarzeń doszło 11 lipca w Bodrum w południowo-zachodniej Turcji. Marcelina i Mateusz przebywali tam na wakacjach ze znajomymi. Para spędzała ze sobą czas, gdy doszło do nieszczęśliwego wypadku. 22-latka spadła z wysokości. - Razem z Marceliną weszli na dach budynku, który nie był zabezpieczony. Dziewczyna potknęła się i spadła - opisywała nam anonimowo osoba z rodziny Mateusza. Turecka policja twierdziła, że zdarzenie nie było przypadkowe. Po wstępnej opinii lekarza uznano, że Mateusz zgwałcił i wypchnął z balkonu swoją partnerkę. Mężczyzna trafił do aresztu, gdzie spędził kilka miesięcy.

W podawane przez turecką policję informacje nikt nie wierzył. Doniesienia dementowali zarówno rodzice Marceliny, jak i znajomi pary, którzy byli w tamtym czasie w Bodrum. Marcelina miała ciężki uraz twarzoczaszki, miednicy i nogi. Po dwóch tygodniach pobytu w tureckim szpitalu została przetransportowana do Polski. Była w śpiączce, ale jak informowaliśmy we wrześniu, 22-latka już się z niej wybudziła. Przeszła kilka zabiegów, a teraz czeka ją kosztowna rehabilitacja.

Po kilku miesiącach od dramatu w Turcji wszystko wreszcie zmierza w dobrym kierunku. Jak podaje serwis Nowiny.pl, 25-letni Mateusz został wypuszczony z tureckiego aresztu. Wrócił już do Polski. Sprawą wypadku w Turcji zajmuje się Prokuratura Okręgowa w Gliwicach, ale szczegółów nie podano. Natomiast Marcelina powoli wraca do zdrowia. - Marcelina stawia pierwsze kroki na hali - oczywiście przy pomocy rehabilitantki i poręczy dwustronnej. A więc po 150 dniach od wypadku pierwszy krok - powiedział "Nowinom" ojciec Marceliny.

Trwa zbiórka na rehabilitację Marceliny. Każdy z Was może pomóc. Wystarczy wejść na stronę mammoc.pl i wesprzeć finansowo leczenie 22-latki.

Jarmark na Nikiszu
Sonda
Czy miałeś/-aś kiedyś groźny wypadek?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają