On bił go młotkiem po głowie, ona go kopała, gdy leżał! Koszmar mężczyzny z Częstochowy

2022-05-17 12:23
Częstochowa: Jest akto oskarżenia w sprawie napaści na terenie zakładu usługowego
Autor: pixabay.com

Do sądu trafił akt oskarżenia w sprawie w sprawie brutalnej napaści na właściciela jednego z zakładów usługowych w Częstochowie. Mężczyzna został dotkliwie pobity przez Łukasza P., który wraz ze wspólniczką Magdaleną C. wtargnął na teren firmy. Napastnik bił poszkodowanego młotkiem po głowie, kobieta zaś kopała go, gdy leżał i groziła mu obcięciem palców. Po wszystkim doszło do kradzieży.

Częstochowa. Napaść na właściciela zakładu usługowego

Do ataku doszło 25 listopada. Do zakładu usługowego w Częstochowie na Starym Mieście weszła znajoma właściciela - Magdalena C. (35 l.) w towarzystwie Łukasza P. (41 l.) - Po zamknięciu drzwi wejściowych Łukasz P. uderzył mężczyznę w twarz, w wyniku czego pokrzywdzony przewrócił się na podłogę. Wtedy oskarżony zaczął bić go pięściami po głowie, a Magdalena C. kopać po całym ciele. W trakcie zdarzenia Magdalena C. groziła mężczyźnie, że pozbawi go życia trzymanym w dłoni młotkiem, oraz że obetnie mu palec kleszczami do cięcia drutu. Następnie młotek został przejęty przez Łukasza P., który zadał nim mężczyźnie kilka uderzeń w głowę - opisują zajście śledczy.

Czytaj również: Niemal rozjechał 7-latka na pasach. Tak tłumaczył się przed sądem. Niebywałe

Starogard Gdański. Nastolatkowie brutalnie pobili kolegę. Szokujące nagranie!

Gdy Łukasz P. bił pokrzywdzonego jego wspólniczka przeczesała zakład celem kradzieży. Zabrała pieniądze, telefon komórkowy, łańcuszek i zegarek o łącznej wartości 4,3 tys. zł. Napastnicy nagle usłyszeli, że ktoś chce wejść do zakładu. Uciekli. Pobity właściciel trafił do szpitala. Jeszcze tego samego dnia udało się dotrzeć do sprawców. W hotelowym pokoju, gdzie przebywali, znaleziono należące do ofiary przestępstwa zegarek i łańcuszek.

Zobacz również: Czechowice-Dziedzice. Pijany nożownik zaatakował kobietę! Krwawy finał awantury

Częstochowa. Zarzuty dla sprawców napaści

Prokurator Tomasz Ozimek z Prokuratury Okręgowej w Częstochowie przedstawił zarzuty dla Łukasza P. i Magdaleny C. - W śledztwie prokurator przedstawił sprawcom zarzut usiłowania zabójstwa i rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Sprawcy nie przyznali się do zarzucanego im przestępstwa. Magdalena C. wyjaśniła, że właściciel zakładu został pobity przez Łukasza P., a ona jedynie zabrała należące do niego zegarek i łańcuszek. Natomiast Łukasz P. wyjaśnił, że pokrzywdzony był bity i kopany przez Magdalenę C., a on go tylko przytrzymywał - opisuje Ozimek.

Zobacz także: Zwłoki młodego mężczyzny znalezione w wodzie! Tragedia w Raciborzu

Częstochowa. Akt oskarżenia w sprawie Łukasza P. i Magdaleny C.

Do sądu właśnie został skierowany akt oskarżenia w sprawie napaści w Częstochowie. Za usiłowanie zabójstwa Łukaszowi P. i Magdalenie C. grozi kara karą pozbawienia wolności od 8 do 15 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności albo karą dożywocia. Natomiast przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Warto dodać, że Magdalena C. była w przeszłości wielokrotnie karana za przestępstwa przeciwko mieniu. We wrześniu 2021 roku wyszła z więzienia. Z kolei jej starszy o 6 lat towarzysz odpowiadał już za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Oboje na ten moment przebywają w areszcie.

Sonda
Czy umiesz bronić się przed napaścią?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE