Jaki będzie wyrok?

Pedofil zamordował 11-latka! Porwał Sebastianka z placu zabaw. Jest nowy komunikat

2023-06-10 18:20

Zabójca 11-letniego Sebastiana porwanego z placu zabaw nigdy nie wyjdzie zza krat? Jak poinformował PAP rzecznik Sądu Apelacyjnego w Katowicach, po wakacjach będzie on rozpatrywał wstrząsającą sprawę Tomasza M. Od wyroku dożywocia odwołała się bowiem zarówno obrona, jak prokuratura. Przypominamy szczegóły tego szokującego zabójstwa.

Pedofil porwał 11-letniego Sebastiana z placu zabaw. Ciało uduszonego dziecka porzucił na budowie w Sosnowcu

Ta straszna historia to najczarniejszy sen każdego rodzica. 22 maja 2021 roku 11-letni Sebastian z Małej Dąbrówki pod Katowicami wysłał SMS-a do mamy. Prosił, by mógł zostać na placu zabaw o pół godziny dłużej. Mama zgodziła się. Ale Sebastian nie wrócił za pół godziny. Rodzice nie zobaczyli syna nigdy więcej. Jak się okazało, został porwany przez pedofila, był przetrzymywany w paru różnych miejscach Sosnowca, a w końcu zamordowany. Sprawcą okazał się optyk Tomasz M., który wcześniej wykorzystał seksualnie dwójkę innych dzieci. 41-latek został namierzony dzięki monitoringowi, który nagrał osobowego forda, jakim przyjechał na plac zabaw. Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się do winy. Ciało uduszonego Sebastiana porzucił na budowie w Niwce, dzielnicy Sosnowca.

Pedofil morderca wyjdzie zza krat po 30 latach? Oskarżyciel chce, by mógł ubiegać się o zwolnienie dopiero po 50

15 lutego Sąd Okręgowy w Sosnowcu skazał Tomasza M. na dożywocie z możliwością warunkowego zwolnienia najwcześniej po 30 latach. Mężczyzna został uznany winnym siedmiu różnych przestępstw, w tym zabójstwa Sebastiana i wykorzystania dwójki innych dzieci. 41-latek ma też zapłacić rodzicom Sebastiana po 300 tys. zł zadośćuczynienia. Od wyroku jednak odwołały się i obrona, i prokuratura. Dlatego 7 września przed Sądem Apelacyjnym w Katowicach odbędzie się rozprawa odwoławcza Tomasza M. Oskarżyciel chce, by pedofil mógł wyjść zza krat najwcześniej po 50 latach, obrona chce złagodzenia wyroku.

Sonda
Jaka kara powinna spotkać pedofila?

QUIZ. Sobotnia ortografia. Trudne słowa na literę "ł"

Pytanie 1 z 12
Na początek coś łatwego. Wskaż poprawną pisownię:
Optyk pedofil z Sosnowca uprowadził i zamordował 11-letniego Sebastiana. Proces toczy się za zamkniętymi drzwiami
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany