Pielgrzymka to ich podróż poślubna. W sukni i garniturze pielgrzymowali na Jasną Górę

i

Autor: Jasna Góra Częstochowa Pielgrzymka to ich podróż poślubna. W sukni i garniturze pielgrzymowali na Jasną Górę

Będziecie zaskoczeni

Pielgrzymka to ich podróż poślubna. W sukni i garniturze pielgrzymowali na Jasną Górę

2023-08-14 8:58

Jak każdego roku o tej porze na Jasną Górę przybywają pielgrzymi z różnych części kraju. Przed świętem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny na Jasną Górę wchodzi nawet kilkanaście pielgrzymek dziennie. Para z Chojnic pielgrzymkę potraktowała jak swoją podróż poślubną. Na Jasną Górę weszli w weselnych strojach.

Młoda para w podróż poślubną poszła z pielgrzymką na Jasną Górę

Każdego roku przed świętem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, na Jasną Górę przybywają tłumy pielgrzymów. Tradycyjnie również i tym razem wśród pielgrzymów znaleźć można młode pary, które wchodzą przed cudowny obraz Czarnej Madonny w ślubnych strojach.

Tym razem na Jasną Górę przybyło młode małżeństwo z Chojnic. Alicja i Andrzej Oleszczukowie pielgrzymkę potraktowali jak podróż poślubną.

- Chcieliśmy podziękować Matce Bożej, że nas połączyła. To jest nasza podróż poślubna w drodze. Zaręczyliśmy się podczas pielgrzymki rowerowej w ubiegłym roku, a w tym dziękujemy za miłość - mówili.

W poniedziałek, 14 sierpnia, do Częstochowy dotrze w sumie aż 14 pielgrzymek m.in. z takich miast jak Siedlce, Płock, Zamość, Łowicz, Lublin, Tomaszów Mazowiecki, a także Salezjańska Grupa Ewangelizacyjna.

14 sierpnia przybędzie też jubileuszowa 30. Pielgrzymka Żołnierzy Wojska Polskiego z udziałem delegacji z Litwy, Słowacji, Niemiec i USA. Ok. 350 żołnierzy w dziewięć dni pokonuje ponad 300 km. Pod Częstochową na tzw. Przeprośnej Górce dołączą do nich przedstawiciele innych służb mundurowych - Straży Granicznej, Straży Ochrony Kolei, Krajowej Administracji Skarbowej.

Ruszyli na Jasną Górę. 45 Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę przeszła przez Lublin
Sonda
Chodzisz do spowiedzi?
Listen on Spreaker.