ZIMA WRACA! IMGW wydało ostrzeżenia. Będzie mróz na Śląsku! Na drogach szkło! [PROGNOZA POGODY]

2021-03-04 14:27 Rafał Strzelec
IMGW ostrzega przed marznącymi opadami w woj. śląskim [POGODA, 5 MARCA]
Autor: pixabay.com IMGW ostrzega przed marznącymi opadami w woj. śląskim [POGODA, 5 MARCA]

No nie! Znowu ten śnieg! Tak przynajmniej wynika z zapowiedzi Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Znów opublikowano ostrzeżenia przed marznącymi opadami, które mogą dać się we znaki kierowcom w województwie śląskim. Kiedy można spodziewać się powrotu zimy? Jak będzie pogoda 5 marca? Co z weekendem? Czytajcie na se.pl.

IMGW ostrzeżenia: marznące opady w województwie śląskim! [POGODA, 5 MARCA]

Pogoda w pierwszy weekend marca może spłatać figla! Jak przewidują meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, czeka nas spore ochłodzenie. Jeszcze w środę cieszyliśmy się słońcem i kilkunastostopniowymi temperaturami. Dziś (4 marca) nad województwem wiszą ciężkie, szare chmury, które zwiastują zmianę. Za dnia było ciepło, około 10 stopni Celsjusza. Ale wieczorem i w nocy pogoda znów nas może zaskoczyć! Od zachodu przyjdzie ochłodzenie. IMGW wydało ostrzeżenia I stopnia dla całego kraju. W zachodnich województwach będzie ono obowiązywało już dziś. Dla woj. śląskiego zostanie ono wprowadzone w nocy 5 marca około godz. 1.00 i będzie obowiązywało do godz. 9.00 rano lub na południu do godz. 13.00. Co zwiastują nam meteorolodzy?

Czytaj również: 26-latek leżał z rwą kulszową na ulicy przed szpitalem. Pomocy nie doczekał. "Mieliśmy pacjenta z COVIDEM"

- Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -1°C, temperatura minimalna przy gruncie około 0°C - podaje IMGW.

Prognoza pogody. Weekend 5-7 marca. Będzie chłodno!

Niestety, pierwszy weekend marca nie będzie tak piękny, jak środek tygodnia. Słońce i wyższe temperatury odejdą w niepamięć. W ciągu dnia słupki termometrów mają wskazywać około 4-5 stopni Celsjusza. W nocy będzie mroźno! Drastyczna zmiana w pogodzie potrwa kilka dni. W połowie przyszłego tygodnia znów możemy się spodziewać temperatur około 10 stopni Celsjusza. Wedle wstępnych prognoz będzie jednak deszczowo. Czyli  tradycyjnie, w marcu jak w garncu.

Kierowcy walczą z zimą
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE