Ciężarną 13-latkę zabił jej 15-letni chłopak. Bliscy żegnają Patrycję i jej nienarodzone dziecko [ZAPIS RELACJI Z UROCZYSTOŚCI]

2021-01-22 13:46 bw kaz
Ciężarną 13-latkę zabił jej 15-letni chłopak. Pogrzeb Patrycji z Bytomia [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]
Autor: Kaz Ciężarną 13-latkę zabił jej 15-letni chłopak. Pogrzeb Patrycji z Bytomia [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]

13-letnia Patrycja P. z Bytomia miała przed sobą całe życie. Niestety, jej chłopak 15-letni Kacper S. w obawie przed ciążą dziewczyny postanowił ją zamordować. W piątek, 22 stycznia, rodzina i najbliżsi pożegnają nastolatkę. Pogrzeb Patrycji odbywa się w Piekarach Śląskich. To potężna tragedia, która wstrząsnęła całą Polską.

Pogrzeb Patrycji P. z Bytomia. Ciężarną 13-latkę zabił jej 15-letni chłopak

W piątek, 22 stycznia, o godz. 9:15 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich zostanie odprawione nabożeństwo żałobne. Patrycja zostanie pochowana na cmentarzu parafialnym w Piekarach. Jej pogrzeb rozdziera serca mieszkańców miast w całej Polsce, bo tragedia, która dotknęła nastolatkę była wstrząsająca. Jak wynika z ustaleń śledczych, 13-letnia Patrycja P. została zabita przez swojego 15-letniego chłopaka Kacpra S., który - w obawie przed jej ciążą - postanowił ją zamordować. Początkowo dziewczyna była uznana za zaginioną, a Kacper pomagał śledczym i rodzinie w jej poszukiwaniach. Ostatecznie przyznał się, że zabił. Trwa śledztwo w tej sprawie. Dziś bliscy i rodzina 13-latki mają szansę godnie ją pożegnać. 

Pogrzeb Patrycji P. z Bytomia [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]

Aktualizacja, godz. 10:30. Poruszający list rodziców. "Opuściłaś świat o wiele za wcześnie"

W trakcie pogrzebu ksiądz odczytał list rodziców Patrycji, w którym padło wiele poruszających słów. "Opuściłaś świat o wiele za wcześnie", czytano. Rodzice wspominali prawie 14 lat wspólnego życia z ich ukochaną córeczką, a po murach kościoła roznosił się płacz. Patrycja spoczęła w grobie. Więcej tutaj: Poruszający list rodziców 13-letniej Patrycji. O tym nikt nie wiedział! Aż serce pęka.

Aktualizacja, godz. 10:10. Tłumy wokół grobu 13-letniej Patrycji

Tłumy uczestników pogrzebu zebrały się wokół grobu 13-letniej Patrycji. Nastolatka została pochowana na oczach najbliższych i przyjaciół. Wokół grobu pojawiają się pierwsze kwiaty, które wręcz zalewają to miejsce. 

Aktualizacja, godz. 09:58. Droga w ciszy na cmentarz

Uczestnicy pogrzebu 13-letniej Patrycji opuścili już kościół i kierują się w stronę cmentarza, gdzie spocznie nastolatka. Miejsce pochówku jest już przygotowane. Droga na cmentarz odbywa się w ciszy i zadumie, słychać również płacz najbliższych nastolatki, który rozdziera serce. 

Pogrzeb 13-letniej Patrycji i jej nienarodzonego syna Jakuba

Aktualizacja, godz. 9:52. "Dzisiaj walczymy o zmartwychwstanie Patrycji i jej syna Jakuba"

Ksiądz mówił podczas uroczystości pogrzebowej. "Dzisiaj walczymy o zmartwychwstanie Patrycji i jej syna Jakuba. Walczymy o to, bo wiemy, że nasza modlitwa i obecność, ofiarowana komunia święta w ich intencji, eucharystia, to jest walka o ich życie wieczne", podkreślał. W trakcie pogrzebu odczytano również list rodziny dotyczący 13-letniej Patrycji. 

Aktualizacja, godz. 9:40. Poruszające słowa na pogrzebie

Przejmujące kazanie księdza, który prowadził uroczystość pogrzebową, chwytało za serce. Część osób, biorących udział w uroczystości pogrzebowej, zebrało się przed kościołem, by nie naruszać obostrzeń wprowadzonych na czas pandemii koronawirusa. W środku świątyni znajduje się rodzina i najbliżsi, a przyjaciele i znajomi - na zewnątrz. 

Aktualizacja, godz. 9:28. Koledzy i koleżanki w białymi różami w dłoniach

Po murach kościoła niesie się płacz. Trudno jest powstrzymać łzy w takich okolicznościach. Ksiądz prowadzący uroczystość pogrzebową wspomina 13-letnią Patrycję. Padają słowa, że nastolatka miała urodzić chłopca, nadano mu nawet imię - Jakub. Rodzice kochali córkę nad życie. Niestety, jej obecność na tym świecie skończyła się zdecydowanie za szybko, odebrana w brutalny sposób. Na miejscu zebrało się też sporo młodzieży, kolegów i koleżanek Patrycji. Każdy z nich trzyma w dłoni białą różę. 

Aktualizacja, godz. 9:18. Patrycja spoczęła w małej, bialutkiej trumnie

Pogrzeb właśnie się rozpoczął. Patrycja spoczęła w małej, bialutkiej trumnie. Z uwagi na obostrzenia sanitarne wprowadzone na czas pandemii koronawirusa w Polsce, liczba osób biorących udział w uroczystości pogrzebowej jest ograniczona. Pojawiła się jednak najbliższa rodzina i bliscy, którzy opłakują Patrycję. Dziś bardzo smutny dzień, będący pożegnaniem 13-latki. 

Aktualizacja, 09:10. Miejsce spoczynku 13-latki już przygotowane

O godz. 9:15 rozpoczną się uroczystości pogrzebowe. Rodzina jest już na miejscu, pierwsze osoby się zbierają. Patrycja zostanie pochowana w nowym miejscu, nie w grobowcu dziadków, ponieważ nie minęło jeszcze 20 lat od ich śmierci, więc nie można tego zrobić. Miejsce, w którym 13-latka spocznie, zostało już przygotowane. Zostanie z pewnością otoczone kwiatami przyniesionymi przez najbliższych. 

Aktualizacja, 08:55. Świetna uczennica, lubiana i chwalona

W uroczystościach pogrzebowych, z uwagi na pandemię koronawirusa, nie mogą wziąć udziału tłumy osób. Będzie na pewno najbliższa rodzina, przyjaciele i bliscy. Z informacji "Super Expressu" wynika, że na pogrzeb Patrycji wysłano również delegację ze Szkoły Podstawowej w Bytomiu, do której uczęszczała. Bliscy pogrążeni są w żałobie, podobnie jak koledzy i koleżanki 13-latki, z którymi była w dobrych relacjach. Świetna uczennica, lubiana i chwalona w swojej placówce, o czym przedstawiciele szkoły mówili już wielokrotnie wcześniej. To będzie dla nich wszystkich trudny dzień.