Poruszający list rodziców 13-letniej Patrycji. O tym nikt nie wiedział! Aż serce pęka

2021-01-22 10:53 bw kaz pg
Ciężarną 13-latkę zabił jej 15-letni chłopak. Pogrzeb Patrycji z Bytomia [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]
Autor: Kaz Ciężarną 13-latkę zabił jej 15-letni chłopak. Pogrzeb Patrycji z Bytomia [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]

Podczas uroczystości pogrzebowych 13-letniej Patrycji P. z Bytomia, jej rodzice przygotowali poruszający list, który został odczytany przez księdza. Łzy lały się strumieniami! Wszyscy byli poruszeni. "Mamy jeszcze przed oczami twoje pierwsze kroczki, słowa dziecinnie wypowiadane i buzię umazaną czekoladą. (...) Opuściłaś świat o wiele za wcześnie", czytano. O wielu z tych rzeczy prawie nikt nie wiedział! Te słowa chwytają za serce.

Pogrzeb 13-letniej Patrycji. Rodzice napisali poruszający list

Rodzice 13-letniej Patrycji napisali poruszający list, który został przeczytany przez księdza w trakcie uroczystości pogrzebowych w piątek, 22 stycznia, w Piekarach Śląskich, gdzie spoczęła ciężarna nastolatka. Słowa chwytają za serce! Każdy obecny na miejscu był wzruszony. "Najdroższa córeczko, piszemy do ciebie, bo przed każdą podróżą trzeba się pożegnać, choć ta podróż jest bez naszej zgody. Przepojona ogromnym bólem, który wylewa się z nas krwawymi łzami. Było nam dane przeżyć wspólnie prawie 14 wspaniałych lat. Mamy jeszcze przed oczami twoje pierwsze kroczki, słowa dziecinnie wypowiadane i buzię czekoladą umazaną. W przedszkolu było cię zawsze wszędzie pełno i każdy to pamięta. Na każdym etapie twojego życia zawsze towarzyszył nam twój uśmiech i mnóstwo energii. Nawet jak byliśmy już zmęczeni, ty potrafiłaś nas na nogi postawić", czytano. Dalsze słowa wprawiają w osłupienie! Aż serce pęka. 

Pogrzeb 13-letniej Patrycji. Rodzice zdradzili piękne plany i marzenia nastolatki

"Z Dawidkiem się droczyłaś, nigdy nie odpuściłaś, po prostu taka byłaś. Miałaś w sobie takie coś, co sprawiało, że światło się pojawiało, gdyż ty wypełniałaś nim cały dom. Gdy wpadłaś do warsztatu, robiłaś mi niezłe zamieszanie, po którym nigdy nie wiedziałem, co mam robić dalej. Wiele bym dał, aby dzisiaj znowu zobaczyć ciebie przy maszynie. Wszyscy w robocie cię znali i na twoim drygu do tapicerstwa się poznali. Miałaś wiele planów i co teraz? Chciałaś być weterynarzem, architektem krajobrazu, tapicerstwa cię trochę nauczyłem, możliwości i pomysłów na przyszłość było wiele. Każdy nasz dzień był zaplanowany, a grafik domowy poukładany. (...) Gdy do szkoły wychodziłaś, zawsze Dawidka prowadziłaś i do mnie przed lekcjami dzwoniłaś. Jesteś naszą wymarzoną córką, cudowną siostrą i kochaną wnuczką. Opuściłaś świat o wiele za wcześnie, pozostaje jednak wspomnienie o tym, ile szczęścia i miłości dałaś swojej rodzinie. Pamiętaj kochana Pati, że my, twoi rodzice, będziemy zawsze myśleli o tobie, tęsknili za tobą i zastanawiali się, jakby to było, gdybyś mogła być z nami. I że śmierć nie jest końcem, lecz bramą, przez którą przechodzi się dalej, że ludzie nie odchodzą na zawsze, że można odejść i stale być blisko", odczytano. 

Pogrzeb 13-letniej Patrycji. Jej grób zalano pięknymi kwiatami

W piątek, 22 stycznia, o godz. 9:15 w Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Piekarach Śląskich zostało odprawione nabożeństwo żałobne. Patrycja została pochowana na cmentarzu parafialnym w Piekarach. Jej pogrzeb rozdziera serca mieszkańców miast w całej Polsce, bo tragedia, która dotknęła nastolatkę była wstrząsająca. Jak wynika z ustaleń śledczych, 13-letnia Patrycja P. została zabita przez swojego 15-letniego chłopaka Kacpra S., który - w obawie przed jej ciążą - postanowił ją zamordować. Początkowo dziewczyna była uznana za zaginioną, a Kacper pomagał śledczym i rodzinie w jej poszukiwaniach. Ostatecznie przyznał się, że zabił. Trwa śledztwo w tej sprawie. Dziś bliscy i rodzina 13-latki mają szansę godnie ją pożegnać. 

Pogrzeb 13-letniej Patrycji i jej nienarodzonego syna Jakuba