Pogrzeb Patrycji z Bytomia. Rodzina 13-latki pamiętała o jej nienarodzonym dziecku. Piękny gest

2021-01-22 14:00 Rafał Strzelec kaz
Pogrzeb Patrycji z Bytomia. 13-latka została zamordowana
Autor: Kasia Zaremba

W piątek 22 stycznia w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich odbyły się uroczystości związane z pogrzebem 13-letniej Patrycji z Bytomia. Dziewczyna została zamordowana przez swojego byłego chłopaka, 15-letniego Kacpra S. W mszy brali udział rodzice, bliscy i przyjaciele nastolatki. Pan Grzegorz i pani Marzena, którzy pochowali córkę, pamiętali o jej nienarodzonym dziecku.

Pogrzeb Patrycji z Bytomia. Mimo epidemii przyszły tłumy. Piękny gest rodziny zamordowanej 13-latki

Pogrzeb Patrycji z Bytomia odbył się w Bazylice NMP w Piekarach Śląskich. W uroczystościach brali udział rodzice, bliscy i znajomi 13-latki. Pojawiła się również delegacja ze szkoły. Od samego początku relacjonowaliśmy dla Państwa to wydarzenie. Nie zabrakło łez, wzruszających słów i wspomnień. Patrycja spoczęła w małej, bialutkiej trumnie. Z uwagi na obostrzenia sanitarne wprowadzone na czas pandemii koronawirusa w Polsce, liczba osób biorących udział w uroczystości pogrzebowej jest ograniczona. Jednak wiele osób znajdowało się także w obrębie kościoła.

Relacja z pogrzebu 13-letniej Patrycji >>> Ciężarną 13-latkę zabił jej 15-letni chłopak. Bliscy żegnają Patrycję i jej nienarodzone dziecko [RELACJA Z UROCZYSTOŚCI]

Rodzina zamordowanej dziewczyny zdecydowała się na wyjątkowy gest. 13-letnia Patrycja była w ciąży. Razem z jej śmiercią, zakończyło się życie dziecka, które nosiła pod sercem. Rodzice nastolatki postanowili nadać mu imię - Jakub. - Dzisiaj walczymy o zmartwychwstanie Patrycji i jej syna Jakuba. Walczymy o to, bo wiemy, że nasza modlitwa i obecność, ofiarowana komunia święta w ich intencji, eucharystia, to jest walka o ich życie wieczne - podkreślał ksiądz podczas kazania.

Zabójstwo w Piekarach Śląskich. Kacper S. zabił 13-letnią Patrycję

Do tej zbrodni doszło 12 stycznia. Kacper S. zadał 13-letniej Patrycji kilkanaście ciosów nożem. Bał się, że dziewczyna jest w ciąży. Zostawił jej ciało na terenie nieużytków w Piekarach Śląskich. 15-latek udawał, że pomaga w poszukiwaniach swojej byłej dziewczyny. Ale po jakimś czasie przyznał, że to on zabił. W środę 13 stycznia znaleziono jej zwłoki. Sekcja zwłok wykazała, że była w ciąży. Kacper S. obecnie przebywa w specjalnym ośrodku, gdzie spędzi najbliższe trzy miesiące.

Pogrzeb 13-letniej Patrycji i jej nienarodzonego syna Jakuba