Ostatnie pożegnanie

Pogrzeb zamordowanej Wiktorii. Kwiaty zasypały grób 19-latki. Widok, który rozrywa serce

2023-08-20 11:02

W samo południe rozpoczęło się ostatnie pożegnanie brutalnie zamordowanej Wiktorii z Bytomia. 18-latka została zamordowana. Msza żałobna została odprawiona w kościele św. Jacka w Bytomiu.

Pogrzeb zamordowanej Wiktorii. Ostatnie pożegnanie nastolatki w Bytomiu

W samo południe rozpoczęła się msza żałobna w kościele św. Jacka w Bytomiu. Później biała urna z prochami Wiktorii spoczęła na cmentarzu parafialnym Jeruzalem, gdzie wcześniej zostały odprawione uroczystości pogrzebowe.

Z tym, co spotkało 18-letnią Wiktorię, nie potrafią pogodzić się jej najbliżsi, rodzina i przyjaciele. 19-letni Mateusz H. w brutalny sposób odebrał dziewczynie życie. Udusił bytomiankę w wynajmowanym przez siebie mieszkaniu w Radzionkowie. Prokuratura postawiła mu zarzut zabójstwa, a sąd zdecydowało jego tymczasowym aresztowaniu.

Ostatnie pożegnanie zamordowanej Wiktorii z Bytomia

11:32

Pogrzeb zmordowanej Wiktorii

Przed kościołem św. Jacka w Bytomiu pojawili się już pierwsi żałobnicy. To koleżanki zamordowanej Wiktorii. W czarnych strojach z wiązankami przyszły pożegnać swoją przyjaciółkę.

11:35

Msza żałobna rozpocznie się o godzinie 12. Później żałobnicy przeniosą się na cmentarz parafialny Jeruzalem, gdzie spocznie urna z prochami Wiktorii.

12:00

Rozpoczęła się msza żałobna. W kościele świętego Jacka w Bytomiu w pierwszym rzędzie obok trumny zasiedli pogrążeni w smutku i bólu rodzice dziewczyny. W ostatnim pożegnaniu uczestniczy także tłum młodych ludzi. Wszyscy przybyli, by pożegnać 18-letnią Wiktorię. Najbliżsi nie potrafią się pogodzić z tym, co spotkało młodą bytomiankę.

12:48

W trakcie mszy pogrzebowej ksiądz wspomniał, jak wiele życia miała jeszcze przed sobą 18-letnia Wiktoria. Jednak widocznie Bóg miał inny plan i wezwał ją do siebie wcześniej. Ksiądz powiedział też, że śmierć bytomianki powinna być też lekcją dla nas wszystkich.

13:23

Po mszy żałobnej, biała urnę z prochami zmarłej nastolatki przetransportowano na cmentarz parafialny Jeruzalem.

13:43

Biała urna z prochami 18-latki została złożona w grobie. Na cmentarzu jest tłum młodych ludzi z kwiatami. Nie mogą pogodzić się ze stratą swojej ukochanej przyjaciółki. Ludzie składają kondolencje zrozpaczonym rodzicom nastolatki. Ich ból rozrywa serca.

Sonda
Czy policji uda się ustalić przebieg tragedii?
18-letnia Wiktoria uduszona i zawinięta w folię. Brutalne morderstwo na Śląsku