Startups.Garden

i

Autor: Startups.Garden Startups.Garden

Startups.Garden w Fabryce Porcelany: Śląsk to stolica nowych technologii

2016-08-08 13:10

We wtorek, 9 sierpnia w siedzibie Netizens przy ulicy Porcelanowej 23 w Katowicach odbędzie się Startups.Garden. Nowoczesna technologia zostanie zaprezentowana w industrialnych wnętrzach. 

Startups.Garden to inicjatywa, która narodziła się rok temu. Pierwsze spotkanie - dla kilkunastu pasjonatów nowych technologii - zorganizowano w lokalu przy ulicy Mariackiej. Od tego czasu udało się przedstawić ponad 30 merytorycznych prezentacji, a liczba osób na każdym wydarzeniu rosła.

Startupy, które wystąpią na spotkaniu w Netizens łączą dwie rzeczy. Funkcjonują w obszarze nowoczesnych technologii i mają swoje siedziby na Śląsku. W Fabryce Porcelany zostaną zaprezentowane m.in. drony, multimedialne lustra, urządzenia, które wykorzystują rzeczywistość rozszerzoną czy beacony. 

Po prezentacjach i sesji networkingowej, uczestnicy będą mieli okazje zapoznania się z innowacyjnymi produktami oraz technologiami, które dopiero za kilka miesięcy wejdą na rynek. Wstęp na spotkanie jest darmowy, ale chęć uczestnictwa trzeba zgłosić na Facebooku, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Startups.Garden rozpocznie się 9 sierpnia o godzinie 18 przy ulicy Porcelanowej 23 (budynek A4) w Katowicach. Partnerem wydarzenia jest Netizens, czyli interaktywny dom produkcyjny, który jest dostawcą technologii dla agencji interaktywnych, startupów oraz klientów, którzy stawiają na innowacje w marketingu.  

Agenda Startups.Garden:

1. Abyss Glass - Augmented Reality na lustrach - jak od prototypu przejść do masowej produkcji?
2. Cmoar - Virtual Reality, które rywalizuje jakością - o doświadczeniach wprowadzeniem produktu na rynek konsumencki, crowdfunding.
3. Drony Topola - czy w jednym ze śląskich garaży powstaje dron, którego może pozazdrościć nawet Amazon? Oraz o tym jaką funkcję drony pełnią w modelu biznesowym aplikacji mobilnej SOS APP.
4. R&D Netizens - software i hardware house, który od 3 lat rozwija wewnętrzny dział innowacji. Według jakiej metody Netizens wspiera zewnętrzne startupy i rozwija swoje?
5. Anshar Studios - czy wiecie, że na Śląsku powstaje duża gra na VR oraz aplikacje na drony? Będziecie mieli okazję zobaczyć na własne oczy na Ocullusie Rifcie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE