Teresa Werner w głębokiej żałobie. Gwiazda straciła jedną z najbliższych jej osób. "Dziesięć wspólnych lat, przeżyć i planów"

2021-04-19 15:28 bw
Teresa Werner w głębokiej żałobie. Gwiazda straciła jedną z najbliższych jej osób. Dziesięć wspólnych lat, przeżyć i planów
Autor: ADRIAN SLAZOK/REPORTER Teresa Werner w głębokiej żałobie. Gwiazda straciła jedną z najbliższych jej osób. "Dziesięć wspólnych lat, przeżyć i planów"

Teresa Werner, piosenkarka ze Śląska, nie może pozbierać się po śmierci Krzysztofa Szweda, jej wieloletniego managera. Gwiazda od kilku dni w swoich mediach społecznościowych zamieszcza wpisy, w których wspomina swojego przyjaciela. "Dziesięć wspólnych lat, dziesięć lat pięknej historii, przeżyć, planów", pisze Werner. Jak sama mówi, śp. Krzysztof Szwed był jedną z najbliższych jej osób.

Krzysztof Szwed nie żyje. Producenta i wydawcę muzycznego pożegnali już między innymi zaprzyjaźnieni z nim Sławomir i Kajra oraz Teresa Werner, której był managerem. Śląska diwa nie może pozbierać się po śmierci swojego przyjaciela, z którym od wielu lat współpracowała. W niedzielę (18 kwietnia) zamieściła w mediach społecznościowych kolejny wpis o śp. Szwedzie. "Trudno mi się pogodzić z tym, że już go nie ma. Jest w moim sercu. Muzyka połączyła nas na zawsze", napisała poruszona piosenkarka. Wcześniej gwiazda pisała tak: "Nie da się opisać wszechogarniającego smutku i bólu po stracie tak bardzo bliskiej mi osoby, Przyjaciela od serca, Managera najwspanialszego na świecie, któremu zawdzięczam tak wiele. Jego wiara we mnie była tak ogromna, że nikt nie był w stanie jej zburzyć. Dziesięć wspólnych lat, dziesięć lat pięknej historii, przeżyć, planów, projektów, ponad tysiąc koncertów, tras koncertowych, zawsze razem. Niewyobrażalnie oddany z niesamowitą wiedzą, doświadczeniem zawodowym, kreatywnością i wrażliwością muzyczną. Pozostały otwarte wspólne projekty, jego wspaniałe kompozycje do których miałam napisać teksty", czytamy na Facebooku. 

Teresa Werner, czyli piosenkarka ze Śląska. To popularna w regionie artystka

Teresa Werner zadebiutowała w wieku 16 lat w Zespole Pieśni i Tańca „Śląsk”, w którym występowała 32 lata i 8 miesięcy, będąc najdłużej występującą tam artystką. Jako solistka zespołu występowała m.in. w Stanach Zjednoczonych, w nowojorskich Carnegie Hall i na Broadwayu, a także w Japonii i Chinach. W 1991 reprezentowała „Śląsk” na Festiwalu Piosenki Ludowej w Republice Południowej Afryki, na którym zajęła pierwsze miejsce. Karierę solową rozpoczęła w 2011 roku, wydając singiel „Miłość jest piękna” w Wydawnictwie Muzycznym ESKA z Zabrza. Wkrótce ukazał się pierwszy album artystki, Spełnić marzenia, który uzyskał status platynowej płyty. Jeden z jej największych hitów, mający w serwisie Youtube ponad 28 milionów odsłon, to "Dałabym ci dała". 

Pobił kobietę w sklepie, bo zwróciła mu uwagę, że nie ma maseczki
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE