To urządzenie służy do DEZYNFEKCJI KARETKI. Szybko i skutecznie

2020-04-03 16:42
dezynfektor ozonowy
Autor: UM Czechowice-Dziedzice

W przypadku wystąpienia podejrzenia/rozpoznania choroby zakaźnej, dezynfekcję ambulansu przeprowadza się każdorazowo po transporcie pacjenta. Gmina Czechowice-Dziedzice zafundowała miejskiej stacji Bielskiego Pogotowia Ratunkowego urządzenie do dezynfekcji karetek ozonem.

Taki dezynfektor ozonowy kosztuje ok 9 tys. zł i już od 2 kwietnia używają go w czechowickiej stacji. Tym samym jest ona uzależniona od zewnętrznych usług. – Sprawna i skuteczna dezynfekcja karetek jest nie do przecenienia w sytuacji panującej epidemii koronawirusa – podkreśla burmistrz Marian Błachut. Dezynfekowanie ambulansu to czasochłonne, opisane procedurami, zajęcie. Wystarczy wiedzieć, że do odkażania karetki można używać wyłącznie preparatów zarejestrowanych i dopuszczonych do obrotu przez Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych.

Ozon, podobnie jak chlor, jest skutecznym środkiem dezynfekującym. Działa jednak szybciej i mocniej. Ten bezwonny i niewidoczny gaz sprawia, że mikroorganizmy takie jak grzyby i pleśnie po prostu się utleniają. Jest generowany przez takie urządzenia, jak to widoczne na zdjęciu. Generator to urządzenie mobilne. Zespół ratownictwa medycznego po przetransportowaniu chorego do szpitala, może w chwilę później przeprowadzić dezynfekcję ambulansu bez konieczności zjazdu do bazy lub stacjonarnego punktu ozonowania.

Specjalne namioty przy polskich szpitalach. Do czego służą? Rzeczniczka PCPM wyjaśnia [Super Raport]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE