W Katowicach w piątek trzynastego. Jeden zegar i jeszcze więcej atrakcji

2019-09-12 18:08 abe
zegar_dworzec Katowice
Autor: UM Katowice

Miasto świętuje swoje 154. urodziny na różne sposoby. W ten ceremoniał wpisuje się… powrót cyfrowego zegara ze starego dworca PKP w otoczenie nowego. Oficjalnie zacznie chodzić od 18:00.

O tej godzinie zegar ruszy. Kogo mniej interesują historyczne czasomierze, to może zainteresuje się „iwentem” „Kultowy Zegar Powraca" z tego tytułu, że na tę okoliczność przewidziany jest koncert grupy „Cree” i Sebastiana Riedla; syna legendarnego Ryszarda – frontmana równie legendarnego „Dżemu”.

W programie przewidziane są jeszcze dwie atrakcje. Będzie to projekcja filmu o historii stolicy województwa śląskiego przygotowanego we współpracy z Muzeum Historii Katowic oraz prezentacja hokejowej drużyny GKS-u Katowice przed startem nowego sezonu. Uwaga, brązowymi medaliści mistrzostw Polski przedstawią się w pełnym składzie o 17:15. Katowicki magistrat zapewnia, że „odrestaurowany zegar, niegdyś ozdoba wejścia do dawnego dworca PKP, po odrestaurowaniu, pojawi się na nowoczesnej fasadzie Galerii Katowickiej, łącząc spójną klamrą historię ze współczesnością”.