Częstochowa: Zaginięcie matki i córki. Aleksandra i Oliwia nie żyją

i

Autor: Policja Częstochowa Policja wciąż szuka matki i córki z Częstochowy. Gdzie jest Aleksandra i Oliwia?

Okrutna zbrodnia

Zabójstwo 15-letniej Oliwii i jej mamy. Psychiatrzy przebadali Krzysztofa R. Jest opinia biegłych

2023-04-03 17:48

Biegli psychiatrzy przygotowali opinię na temat Krzysztofa R., który jest podejrzany o zamordowanie dwóch kobiet z Częstochowy: 15-letniej Oliwii oraz 45-letniej Aleksandry. Z opinii wynika, że mężczyzna będzie mógł odpowiadać przed sądem za zbrodnię, do której doszło w lutym 2022 roku. Śledczy ustalili bezpośrednią przyczynę zgonu kobiet, niejasny pozostaje natomiast motyw działania sprawcy.

Zabójstwo 15-letniej Oliwii i jej mamy. Krzysztof R. uznany za poczytalnego

Po ponad roku od zabójstwa 15-letniej Oliwii i jej mamy Aleksandry, biegli przygotowali opinię psychiatryczną na temat podejrzanego Krzysztofa R. Jak podaje PAP, 52-letni mężczyzna został uznany za poczytalnego, co oznacza, że będzie mógł zasiąść na ławie oskarżonych. W piątek wpłynęła opinia psychiatryczna dotycząca poczytalności podejrzanego. Biegli stwierdzili, że w chwili popełnienia zarzucanych mu przestępstw podejrzany był poczytalny, więc może za nie odpowiadać karnie - powiedział w poniedziałek PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Specjaliści wydali taką opinię na podstawie badań ambulatoryjnych, po których poprosili o przekazanie im opinii psychologicznej na temat podejrzanego, a później jeszcze seksuologicznej. Po zapoznaniu się z tymi opiniami wydali własną, dotyczącą stanu zdrowia psychicznego Krzysztofa R. Obie kobiety zmarły w wyniku gwałtownego uduszenia, a ich ciała zostały zakopane w lesie.

Jak wcześniej podawała prokuratura, R. nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Śledczy nie informowali dotychczas o możliwym motywie zbrodni. Prokuratura potwierdza jednak, że podejrzany i ofiary byli znajomymi. Aleksandra W. i Krzysztof R. mieli położone w pobliżu siebie ogródki działkowe, Krzysztof R. remontował kobiecie mieszkanie. Podczas tych prac miał bez wiedzy i zgody kobiet zamontować kamerkę w pokoju Oliwii. Prokuratura potwierdziła, że jeden z zarzutów przedstawionych R. związany jest z nieuprawnionym zainstalowaniem kamery w mieszkaniu pokrzywdzonych. Także do tego przestępstwa się nie przyznał i odmówił złożenia wyjaśnień.

Dziewczynka wpadła do studni! Ojciec rzucił się na ratunek
Sonda
Czy za zabójstwo powinna być kara śmierci?
Listen on Spreaker.