Częstochowa. Znamy przyczynę śmierci

Zabójstwo Aleksandry i Oliwii. Ujawniono, jak zginęła matka 15-latki. Szokujące nowe fakty

2022-07-18 17:19

To było jedno z najgłośniejszych morderstw ostatnich miesięcy. Aleksandra (45 l.) i jej córka Oliwia (15 l.) z Częstochowy zostały zamordowane przez 52-letniego Krzysztofa P. Śledczy bardzo długo nie mogli ustalić, jak doszło do śmierci starszej z kobiet. W końcu poznaliśmy wyniki szczegółowych badań, które nie pozostawiają wątpliwości.

Zabójstwo Aleksandry i Oliwii. Jak doszło do zbrodni w Częstochowie?

Aleksandra (45 l.) i jej córka Oliwia (15 l.) zaginęły 10 lutego w Częstochowie. Policja zatrzymała w związku ze sprawą Krzysztofa R. (52 l.). Mężczyznę podejrzewano o podwójne zabójstwo, ale on sam się nie przyznawał do zbrodni. Był znajomym 45-latki, miał działkę sąsiadującą z działką ofiar. To właśnie w tych okolicach po raz ostatni widziano kobietę. Krzysztof R. chciał nawiązać z Aleksandrą bliższą relację, ale kobieta nie chciała się z nim wiązać. Mógł się czuć odrzucony. Zebrane przez prokuraturę dowody wskazywały na jego winę, ale konieczne było odnalezienie ciał. Dzięki świadkom udało się dotrzeć do miejsca, gdzie zabójca ukrył zwłoki. Było to w lesie koło wsi Romanów. Makabrycznego odkrycia dokonano 21 lutego. Ciała Oli i Oliwii było rozebrane do naga. Badania DNA potwierdziły ich tożsamość. Na miejscu ukrycia zwłok było również truchło psa Fado, który należał do kobiet. Krzysztof R. trafił do aresztu. Prócz zarzutów dotyczących zabójstwa ciąży na nim zarzut zamontowania ukrytej kamery w pokoju 15-latki. Śledczy ustalili, że Krzysztof R. udusił 15-letnią Oliwię. Długo nie wiadomo było, jak zginęła jej mama.

Czytaj również: Częstochowa. Morderca Aleksandry i Oliwii wcześniej sam stracił córkę?! Szokujące fakty, policja szuka ciał

To tutaj znaleziono zwłoki Oli i Oliwii

Zabójstwo w Częstochowie. Jak zginęła Aleksandra? Są wyniki badań

Sekcja zwłok 45-letniej Aleksandry nie pozwoliła wyjaśnić, jaki był mechanizm śmierci kobiety. Konieczne były badania histopatologiczne, których wyniki udało się poznać dopiero teraz, po kilku miesiącach od zbrodni. Jak podaje "Fakt", 45-latka, podobnie jak jej córka, zginęła w wyniku nagłego uduszenia. Wiadomo, że Krzysztof R. co najmniej do sierpnia będzie przebywał w tymczasowym areszcie.

Czytaj także: Zgroza w aquaparku we Wrocławiu! 12-latek brutalnie zgwałcony w toalecie?!

Pogrzeb Aleksandry i Oliwii z Częstochowy [ZDJĘCIA]

Co kieruje umysłem zabójcy? 

Włącz podcast ZŁO i poznaj historię najsłynniejszych seryjnych morderców świata.

Listen to "Peter Kürten - Wampir z Düsseldorfu cz.1" on Spreaker.