Nauka zdalna w roku szkolnym 2021/2022. Kiedy zamkną szkoły i przedszkola?

2021-10-21 19:27
Nauka zdalna w roku szkolnym 2021/2022. Kiedy zamkną szkoły i przedszkola?
Autor: finelightarts /Pixaba.com Nauka zdalna w roku szkolnym 2021/2022. Kiedy zamkną szkoły i przedszkola?

Kiedy nauka zdalna w szkołach? Epidemia koronawirusa znów zaczyna wprowadzać spustoszenie w naszym kraju. Według raportów Ministerstwa Zdrowia w ostatnich dniach dzienna liczba zakażonych sięga ponad 5 tysięcy. Wszystko wskazuje na to, że niektóre obostrzenia mogą wrócić. Jednym z rozwiązań może być nauka zdalna w szkołach. Nauczanie w takich warunkach odbywało się m.in. w zeszłym roku. Czy nauka zdalna zostanie wprowadzona w roku szkolnym 2021/2022? Kiedy zamkną szkoły i przedszkola? Czytaj na se.pl.

Nauka zdalna w szkołach 2021/2022. Koronawirus w Polsce przybiera na sile! Kiedy zamkną szkoły?

Jesienią ubiegłego roku i wiosną w szkołach oraz przedszkolach zostało wprowadzone nauczanie zdalne. Taką decyzję podjęto w związku z rosnącą ilością zakażeń koronawirusem w Polsce. Obecnie sytuacja również wydaje się być coraz trudniejsza. Dlatego też rozważane może być wprowadzenie nauki zdalnej w szkołach w roku szkolnym 2021/2022. Ministerstwo Edukacji Narodowej opublikowało dane dotyczące sytuacji w placówkach szkolnych. Wynika z niego, że obecnie w trybie całkowicie zdalnym pracują 24 podstawówki, 7 szkół ponadpodstawowych oraz 10 przedszkoli. Jak podaje TVN 24, zajęcia w trybie hybrydowym odbywają się w 617 szkołach podstawowych, 317 placówkach ponadpodstawowych oraz w 84 przedszkolach. Czy to oznacza, że wkrótce nauka zdalna zostanie ponownie wprowadzona we wszystkich szkołach? Kiedy zamkną szkoły i przedszkola?

Zobacz koniecznie: Czy cmentarze będą zamknięte 1 listopada? Koronawirus w Polsce

Rok szkolny 2021/2022. Nauka zdalna w szkołach. Zamkną szkoły i przedszkola? Czarnek odpowiada

Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek wypowiedział się na temat ewentualnego wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach i przedszkolach. Jego zdaniem, obecna sytuacja epidemiologiczna tego nie wymaga.

- Nie ma mowy o systemowym przechodzeniu na naukę zdalną lub hybrydową. Jesteśmy w nauce stacjonarnej i w niej pozostajemy. Apeluję do wszystkich tych organów prowadzących i dyrektorów szkół, zwłaszcza w tych województwach, gdzie poziom zakażeń jest większy, aby rzeczywiście przestrzegać wytycznych i zaleceń, które przekazaliśmy. Organy sanepidu i kuratoria będą przeprowadzały kontrole w szkołach - cytuje Czarnka TVN 24.

Sonda
Czy uważasz, że ze względu na czwartą falę koronawirusa, szkoły i przedszkola powinny zostać zamknięte?
Czarnek: Nawet 30 tys. zakażeń dziennie? Nie będzie nauki zdalnej, jeśli służba zdrowia będzie wydolna
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE