Pełnia Księżyca czerwiec 2023. Kiedy jest Superksiężyc i co przyniesie?

i

Autor: Shutterstock Pełnia Księżyca czerwiec 2023. Kiedy jest Superksiężyc i co przyniesie?

Horoskop i Astrologia

Rozstanie na horyzoncie. Ten znak zodiaku najbardziej odczuje Truskawkowy Księżyc. Horoskop na pełnię w czerwcu 2023 ma ważne wskazówki

2023-05-31 12:12

Zapowiada się trudny czas dla niektórych Zodiaków. Horoskop na pełnię w czerwcu 2023 ma ważne wskazówki szczególnie dla jednego znaku zodiaku. Mimo, że Pełnia Truskawkowego Księżyca wydarzy się w znaku Strzelca, to nie on odczuje ją najbardziej. Ponadto w czerwcu będziemy mieli do czynienia z Superpełnią, wiele osób z tego powodu nie będzie mogło zasnąć. Poza tym ten Księżyc przynosi nam pragnienie wolności. Niektórzy powinni tego dnia uważać na swoje czyny, bo mogą okazać się fatalne w skutkach. Czego nie robić podczas pełni Księżyca w czerwcu 2023? Który znak szczególnie odczuje jej działania i skąd wzięła się nazwa Truskawkowy Księżyc? Wyjaśniamy.

Ostatnia wiosenna pełnia Księżyca w 2023 roku wydarzy się już 4 czerwca. Horoskop dla jednego ze znaków zodiaku ma ważne wskazówki dotyczące związku. Chociaż inne znaki zodiaku także odczują silne pragnienie wolności i niezależności to jedn z nich stanie przed trudnym wyborem – dramat czai się tuż za rogiem. Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 odbędzie się w znaku Strzelca. Ten ognisty znak sprawi, że już kilka dni przed 4 czerwca niektórzy poczują niepokój i przypływ natrętnych myśli spowodowanych brakiem poczucia wolności. Strzelec zachęca do tego, by gnać przed siebie. Ten optymistyczny lekkoduch nie znosi zamykania w klatce i wkładania w jakiekolwiek ramy.

ZOBACZ TEŻ: Ewelina Lisowska na włoskich wakacjach. Gwiazda nie kryje rozczarowania

Spis treści

  1. Pełnia Księżyca czerwiec 2023. Horoskop ma ważne wskazówki dla tego znaku zodiaku
  2. Pełnia Księżyca czerwiec 2023. Co przyniesie?
  3. Pełnia Księżyca czerwiec 2023. Czego nie robić podczas pełni Księżyca 4 czerwca?
  4. Kiedy dokładnie jest pełnia Księżyca w czerwcu 2023? Sprawdź datę, godzinę i znaczenie nazwę - Truskawkowy Księżyc
  5. Pełnia Truskawkowego Księżyca 2023. Gdzie oglądać pełnię Księżyca w czerwcu?

Pełnia Księżyca czerwiec 2023. Horoskop ma ważne wskazówki dla tego znaku zodiaku

Mimo, że pełnia Księżyca w czerwcu będzie pod wpływem Strzelca, to najbardziej odczują ją Bliźnięta. Horoskop dla osób urodzonych pod tym znakiem ma ważną wskazówkę dotycząca związków. Trzeba będzie wybrać, co dla niektórych może być dramatyczne, rozwój relacji, czy jej zakończenie. Bliźnięta będą musiały spojrzeć prawdzie w oczy. Decyzje i rozmowy podjęte podczas tej pełni, z jednej strony mogą zbliżyć do partnera oraz pozwolić na większą synergię, współpracę i szczęście. Wprowadzanie się, składanie obietnic, zaręczyny, a nawet ślub mogą być przedmiotem rozmowy. Jeśli jednak w związku są nieporozumienia, ciche pretensje i żal mogą zapaść decyzje o rozstaniu.

Pełnia Księżyca czerwiec 2023. Co przyniesie?

Pełnia Księżyca, która wydarzy się 4 czerwca 2023 jest ostatnią pełnią przed letnim przesileniem. Ma nam oświetlić drogę na drugą połowę roku kalendarzowego, a co za tym idzie domknąć sprawy z pierwszego półrocza. Pomoże zdecydować kim chcemy być i co osiągnąć w kolejnych miesiącach. Ta Luna emanuje wolnością, wskazuje wszystko, co nas ogranicza w działaniu i nie pozwala czuć się spełnionym. Księżyc w Strzelcu rzuca jasne światło na te dziedziny życia, w których nie odczuwamy swobody. Być może to związek, praca a może relacje z rodziną lub znajomymi. Czerwcowa pełnia ułatwi podjęcie decyzji, które przyniosą wolność potrzebną do realizacji celów w drugiej połowie roku. Podczas tej pełni Słońce będzie znajdowało się w znaku Bliźniąt, które cechuje dążenie do poznania prawdy. Zadawanie pytań o miejsce w świecie i nieustanne dokonywanie zmian. Jeśli podczas tej pełni uznamy, że nasza wolność jest zduszona, energia powietrznego znaku Bliźniąt przywieje odpowiedź na pytanie dlaczego tak się dzieje. Pomoże także odnaleźć prawdę i przemówić własnym głosem, a kochający wolność i optymizm Strzelec sprawi, że ujrzymy kierunek, w którym powinniśmy zmierzać. Warto wykorzystać tę pełnię do zakończenia zaległych spraw. Pozbycie się wszystkiego, co nas krępuje i stworzenia postanowień na lato. Ta pora roku sprawia, że wszyscy czujemy się bardziej wolni, dlatego podczas wakacyjnych eskapad można wrzucić na luz i dać się ponieść chwili. Podczas tej pełni pomyślmy o tym, co chcemy robić, a gdy Księżyca zacznie ubywać odpuśćmy wszystko, co nas powstrzymuje w realizacji tego planu. Jednak nie wszyscy podczas pełni Księżyca będą czuli wolność. Chęć ucieczki i nadmierny optymizm mogą sprawić, że kolejne miesiące będą trudne. Czego nie robić  podczas pełni Księżyca w Strzelcu?

Pełnia Księżyca czerwiec 2023. Czego nie robić podczas pełni Księżyca 4 czerwca?

Podczas pełni Księżyca w czerwcu 2023 Strzelec będzie zachęcał do szukania wolności, jednak trzeba uważać, by nie pomylić jej z chęcią ucieczki. Mogą pojawić się desperackie i niezbyt przemyślane zrywy wolności podyktowane zmęczeniem obecną sytuacją. Podczas tej pełni może udzielić nam się nadmierny optymizm, którym będziemy chcieli zamaskować problemy. Udawanie, że wszystko jest ok, kiedy nie jest, to także ucieczka, której nie jest pisane szczęśliwe zakończenie. Dlatego podczas tej pełni spisz wszystko, co zamierzasz zrobić, nawet jeśli będzie temu towarzyszył lęk. Działania zacznij dopiero, kiedy Księżyca zacznie ubywać

Kiedy dokładnie jest pełnia Księżyca w czerwcu 2023? Sprawdź datę, godzinę i znaczenie nazwę - Truskawkowy Księżyc

Pełnia Księżyca w czerwcu 2023 wypada 4 dnia miesiąca. Dokładnie w niedzielę, 4 czerwca o godzinie 05:43. W tym miesiącu będziemy świadkami spektakularnego widowiska - Superpełni nazywanej także Superksiężycem. Srebrny Glob znajdzie się w tedy najbliżej Ziemi, dzięki czemu będzie wydawał się znacznie większy. Pełnia Księżyca w czerwcu, podobnie jak pozostałe pełnie ma także swoją nazwę. Najpopularniejszą jest Pełnia Truskawkowego Księżyca. Nie oznacza to, że dnia tego nasz naturalny satelita przybierze czerwoną barwę. Określenie pochodzi od rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Czerwiec jest miesiącem zbioru truskawek. Z kolei Europejczycy używali nazwy Pełnia Różanego Księżyca (od kwiatów, które wtedy kwitną), a inne kultury nazwały ją Gorącą Pełnią ze względu na początek letnich upałów. Niektórzy wierzą, że truskawki zjedzone podczas tej pełni pomogą spełnić marzenia. Można to potraktować z przymrużeniem oka i wykorzystać jako okazję do zjedzenia pysznych owoców. Gdzie oglądać pełnię Księżyca w czerwcu?

Pełnia Truskawkowego Księżyca 2023. Gdzie oglądać pełnię Księżyca w czerwcu?

Pełnia Truskawkowego Księżyca 2023 wydarzy się nad ranem więc trudno będzie podziwiać Księżyc w momencie, gdy będzie najbardziej okazały. Jednak przy dobrej pogodzie oraz bezchmurnym niebie pełnia będzie widoczna gołym okiem z każdego miejsca w Polsce także w nocy, 3 i 4 czerwca. Do obserwacji pełni Księżyca, nie będzie nam potrzebny teleskop ani inny profesjonalny sprzęt. Jednak jeśli chcemy zrobić dobre zdjęcia najlepiej obserwować Księżyc wieczorem, za miastem i z terenów wolnych od sztucznego światła. Teleskop, lornetka i dobry aparat mogą pomóc w uzyskaniu dobrego rezultatu.

Sonda
Jak na Ciebie wpływa pełnia Księżyca?
Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?
Listen on Spreaker.