Kształt oka a szczęście w życiu

i

Autor: shutterstock

Wierzenia i przesądy

Kształt oczu a szczęście w życiu. Masz oczy sanpaku? To wyjątkowo zła wróżba

2023-07-18 5:19

Czy wiesz, że kształt oczu ma związek ze szczęściem w życiu? Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy, a kiedyś wierzono, że osoby posiadające ten jeden kształt oka są skazane na ogromne nieszczęście. Oczy sanpaku to wyjątkowa zła wróżba. Jak wyglądają? Takie oczy miała księżna Diana, czy amerykański prezydent John F. Kennedy, którzy zginęli tragiczną śmiercią.

Kształt oka a szczęście w życiu

Od dziesiątek lat mawia się, że oczy są zwierciadłem duszy. I z pewnością coś w tym jest, bo po oczach można poznać stan emocjonalny człowieka - czy jest czymś zainteresowany lub poruszony, kiedy się czegoś boi lub kiedy kłamie. Okazuje się, że z kształtu oka można wyczytać także przyszłość człowieka. Niestety wróżba na przyszłość nie zawsze będzie pomyślna. Dotyczy to zwłaszcza osób, które posiadają oczy sanpaku. Takie oczy posiadała między innymi księżna Diana, Michael Jackson oraz amerykański prezydent John F. Kennedy. Wszyscy zmarli w młodym wieku i to często śmiercią tragiczną. Termin sanpaku wywodzi się z języka japońskiego. Co czeka osoby o takim kształcie oczu w przyszłości?

"Przez tysiące lat mieszkańcy Dalekiego Wschodu zaglądali sobie w oczy szukając oznak tego napawającego lękiem zjawiska. Jakikolwiek objaw sanpaku oznaczał, że cały organizm człowieka - pod względem fizycznym, fizjologicznym i duchowym - jest niezrównoważony. Taki człowiek popełnił grzechy przeciwko porządkowi Wszechświata, przez co jest chory, nieszczęśliwy, niezrównoważony psychicznie, a według Zachodu także “podatny na wypadki”. Sanpaku jest ostrzeżeniem, znakiem od natury, że życie takiej osoby jest zagrożone - czeka ją wczesna i tragiczna śmierć" - pisał w 1965 roku japoński filozof George Ohsawa.

Oczy sanpaku to zła wróżba. Jak wyglądają?

“Sanpaku gan” czy też “sanpaku” to japoński termin oznaczający dosłownie “trzy białka”. Wyróżnia się dwa podtypy takich oczu:

  • sanpaku yin – to oczy z dodatkowym białkiem pod tęczówką. Według wierzeń są one typowe dla osób, które z łatwością uzależniają się od alkoholu, czy narkotyków. Często uczestniczą też w niebezpiecznych sytuacjach, które mogą skończyć się dla nich tragicznie.
  • sanpaku yang – to oczy z dodatkowym białkiem nad tęczówką. Ich posiadacze sami dla siebie stanowią największe zagrożenie. Mają gwałtowny charakter, są agresywni i często okazują się psychopatami.
Sonda
Masz oczy sanpaku?
Poradnik Zdrowie: teorie osobowości
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany