Czy rozbite lustro przynosi pecha?

i

Autor: Shutterstock Czy rozbite lustro przynosi pecha?

Wierzenia i przesądy

Rozbite lustro naprawdę przynosi pecha? Przesądy mogą niepokoić ale jest sposób, by odpędzić zło

2022-10-11 5:03

Niegdyś rozbite lustro faktycznie oznaczało nieszczęście, jednak było to spowodowane tym, że było one niezwykle cennym przedmiotem. Zatem ten kto rozbił lustro, bardo często tracił majątek. Dziś wielu wierzy, że stłoczone lustro jest zapowiedzią siedmiu lat nieszczęścia i zastanawia się czy można jakoś odpędzić pecha. Co zrobić z rozbitym lustrem? Poznaj sposób, dzięki któremu odpędzisz złe myśli.

Nawet jeśli nie jesteśmy zbyt przesądni, to bardzo często rozbite lustro wywołuje niepokój. Od razu przypomina się przepowiedzenia powtarzana przez kolejne pokolenia, że rozbite lustro przynosi pecha. Według podań osoba, która je stłucze musi być gotowa na siedem lat nieszczęścia. Dlatego bez względu na to, czy wierzymy w ludowe przestrogi, czy też nie, możemy wykonać prosty rytuał, który uchroni nas przed nieszczęściem i sprawi, że poczujemy się lepiej.

Co zrobić z rozbitym lustrem? Sposób na pozbycie się pecha

Jeśli nie jesteśmy przesądni, to rozbite lustro ostrożnie zbieramy do pojemnika, wyrzucamy do kubła na zmieszane śmieci i zapominamy o sprawie. Jednak jeśli wierzymy w to, że rozbicie lustra może na nas ściągnąć siedem lat nieszczęścia, to możemy wykonać proste rytuały, które odciągną od nas pecha. Pierwszym z nich jest afirmacja szczęścia. Bardzo często spodziewając się czegoś złego doprowadzamy do samospełniającej się przepowiedni. Dlatego, tak jak w przypadku rozbitego kieliszka, pomyśl, że to na szczęście i wyobrażaj sobie dobre rzeczy, które się teraz zdarzą. Zwolennicy tej teorii, wkładają także do portfela najdrobniejszy element stłuczonego lustra, by przyciągnąć pieniądze. Innym sposobem na pozbycie się pecha jest zebranie wszystkich kawałków szkła na białej kartce. Trzeba uważać, by podczas tej czynności nasze odbicie nie pojawiło się w żadnym ze stłuczonych elementów. Następnie zapalmy białą świecę z naturalnego – pszczelego lub sojowego – wosku oraz kadzidło z białej szałwii. Następnie dym z kadzidła kierujemy na rozbite kawałki lustra. Po takiej dymnej kąpieli wrzucamy do czarnego worka kartkę oraz szkło i wyrzucamy.

Rozbite lustro popularne przesądy

Siedem lat nieszczęścia to niejedyny przesąd związany z rozbitym lustrem. Dawniej wierzono, że przedmiot zatrzymuje fragment duszy człowieka, który się w nim odbija. Dlatego podczas jego rozbicia tracimy cząstkę siebie. Efektem miał być brak energii, motywacji do działania i życie bez jakiejkolwiek radości. W takim stanie o wiele częściej przyciąga się nieszczęście niż kiedy człowiek tryska zdrowiem i energią. Wierzono także, że osoba, która stłukła lustro nigdy nie spotka szczęśliwej miłości. Nawet jeśli na jej drodze stanie ktoś wyjątkowy, to przez niekompletną duszę nie będzie wstanie zaufać partnerowi. Z resztą nie tylko rozbite ale i brudne lub pęknięte lustro miało przynosić pecha. Jeśli przedmiot był uszkodzony lub daleko mu było od krystalicznej czystości ściągał na mieszkańców domu kłótnie i niepowodzenia.

Sonda
Wierzysz, że rozbite lustro przynosi pecha?
Lustro w stylu orientalnym - pomysł na dekorację. ZRÓB TO SAM
Nasi Partnerzy polecają