O czym śnią Polacy?

Sen o ciąży, śmierci i zębach króluje w nocnych wizjach Polaków. Co to oznacza? Sprawdź 15 najpopularniejszych snów i poznaj ich znaczenie

2023-02-08 14:31

Sen o śmierci zwykle wywołuje w nas lęk. Sen o zębach, dla wielu oznacza złą wiadomość natomiast sen o ciąży, może zwiastować dobre wieści. Motywy śmierci, ciąży i zębów pojawiły się w pierwszej trójce zestawienia przygotowanego przez serwis „Rentola”. Firma sprawdziła o czym najczęściej śnią Polacy i co oznaczają poszczególne sny.

Co oznaczają sny i jak je interpretować? Każdy z nas, choć raz doświadczył dziwnego uczucia zaraz po przebudzeniu, które było spowodowane koszmarem lub jakimś innym snem wywołującym lęk, niepokój lub radość. Od wieków ludzie zastanawiali się, co Wszechświat chce nam powiedzieć poprzez marzenia senne. Stąd wzięły się sny prorocze i senniki, dzięki którym można zinterpretować znaczenie konkretnej nocnej wizji. „Sny każdego człowieka są wyjątkowe, bo pojawiają się na podstawie subiektywnych doświadczeń i otaczającego go świata. A jednak nie może dziwić fakt, że ludzie wszędzie często miewają sny, które mają ze sobą wiele wspólnego. Interpretacja snów ma swoje korzenie we wczesnych cywilizacjach, ale największe rozpowszechnienie i wpływ na kulturę światową zyskała dzięki Freudowi – piszą autorzy badania o najczęstszych motywach sennych Polaków.

Ciąża, śmierć, zęby. Co oznacza ten sen?

Portal „Rentola” postanowił sprawdzić o czym najczęściej śnią ludzie na świecie. Na podstawie najczęstszych wyszukiwań w przeglądarkach ustalili, że Polacy najczęściej śnią o ciąży. - Sen o tym, że jest się w ciąży może symbolizować aspekt siebie lub jakiś aspekt życia osobistego, który rośnie i rozwija się – tłumaczą autorzy raportu. Na drugim miejscu zestawienia jest śmierć, na trzecim zęby. Na ostatnim, piętnastym miejscu, jest pająk. W galerii poniżej znajdziesz najczęstsze mary Polaków wraz z ich znaczeniem.

ZOBACZ TEŻ: Sny erotyczne. Skąd się biorą, czy można je zaprogramować? Co znaczy sen o seksie?

Sonda
Jaki motyw pojawia sie w Twoich snach najczęściej?
Nowe pojezierze we Wrocławiu

Co jest w życiu NAPRAWDĘ ważne, a na co lepiej "machnąć ręką"?

Posłuchaj rad Krystyny Mirek, autorki książki "Uwierz w szczęście"!

Listen on Spreaker.