Tego nie rób w ostatki bo ściągniesz pecha

i

Autor: Shutterstock Tego nie rób w ostatki bo ściągniesz pecha

Przesądy ludowe na ostatki

Tego nie rób w ostatki pod żadnym pozorem. Ściągniesz na siebie pecha na calutką wiosnę 2023

2023-02-21 10:19

Ostatki to koniec karnawału. Tego dnia wiele osób uczestniczy w hucznych imprezach i zabawach. Jednak zgodnie z przesądami ludowymi jednej rzeczy pod żadnym pozorem nie wolno robić w ostatni. W przeciwnym razie ściągniesz na siebie pecha i nieszczęście na całą wiosnę 2023. Co jest tak ważne tego dnia? Choć zabawa będzie trwać w najlepsze zachowaj ostrożność!

Tego nie rób w ostatki, bo przyciągniesz pecha na wiosnę 2023

Ostatki 2023 wypadają we wtorek, 21 lutego. To dla wielu osób czas zabawy i impreza kończąca okres karnawału i rozpoczynająca okres 40-dniowych przygotowań do Wielkanocy. Ostatki mają różne nazwy, w zależności od regionu. Nazywa się je: mięsopustem, podkoziołkiem lub śledzikiem. Zgodnie ze zwyczajem ostatki najczęściej są obchodzone hucznie. Nie każdy z kolei wie, że istnieją przesądy na ostatki, które mówią o przyciąganiu szczęścia lub pecha. Zgodnie z przesądem na ostatki należy wystrzegać się zwłaszcza jednej rzeczy w noc kończącą karnawał. Jak mówi przysłowie: "we wtorek zapustny za drzwiami karczmy stoi diabeł i spisuje wychodzących z niej po północy". Zgodnie z przesądem należy zakończyć zabawę ostatkową jeszcze przed północą. W przeciwnym razie ściągniesz na siebie pecha na najbliższe miesiące. Najlepiej przed północą być już w swoim domu, aby uniknąć pecha na wiosnę 2023.

Przesądy na ostatki

Istnieje kilka przesądów na ostatki, które mówią o tym, jak przygotować się na ten ostatni dzień karnawału, aby uniknąć pecha. Tego dnia należy:

  1. wybrać się na ostatki,
  2. wieczorem koniecznie zjeść naleśniki,
  3. wrócić do domu przed północą.

Dzięki temu nie tylko unikniemy pecha, ale też przyciągniemy szczęście i dostatek do naszego życia na najbliższe miesiące.

Piękna mielczanka tańczy na karnawale w Rio de Janeiro
Nasi Partnerzy polecają