Co oznacza sen o zmarłych?

i

Autor: SHUTTERSTOCK Co oznacza sen o zmarłych?

Sennik

Zmarli często przychodzą do nas przed świętami. Czy powinniśmy się bać snu o tych, których z nami już nie ma? Sprawdź, co oznacza sen o zmarłych

2023-11-28 13:40

Często wydaje nam się, że sen o zmarłych oznacza zapowiedź czegoś złego. Często takie senne mary pojawiają się w okolicach rodzinnych świąt. Sny o zmarłych zwykle wywołują w nas lęk. Kojarzą się z koszmarami i wzbudzają w strach. Niepotrzebnie. Sen o osobach, których już nie ma, często oznacza nadejście pozytywnych zdarzeń. Wszystko zależy od okoliczności. Jakie dokładnie jest znaczenie snu o zmarłych i dlaczego często śnią nam się przed świętami?

Według sennika sen o zmarłych może mieć bardzo dużo znaczeń. Jednak to, że zmarli śnią nam się częściej w dniach, które poprzedzają święta, ma racjonalne wytłumaczenie. Często dzieje się tak dlatego, że te osoby były nam bliskie a święta Bożego Narodzenia, Wielkanoc czy urodziny wiążą się z czasem, który kiedyś spędzaliśmy razem. To zupełnie naturalne, że we śnie pojawia się osoba, za którą tęsknimy. A jakie wyjaśnienie snów o zmarłych ma sennik?

Co oznacza sen o zmarłych? Czy powinniśmy się bać snu o tych, których z nami już nie ma?

Jeśli chory śni o zmarłym, to jest, to sen zwiastujący pogorszenie stanu zdrowia. Dla zdrowych sen o zmarłych jest ostrzeżeniem, by wdawać się w poważne rozmowy i interesy. Widzieć we śnie zmarłego wstającego z trumny, to zapowiedź kłótni. Jeżeli we śnie całujesz umarłego, to dobra wróżba — oznacza życie w zdrowiu i szczęściu. Jeśli śni się rozmowa ze zmarłym, to zapowiedź dobrych wieści, ale i przestroga, aby dotrzymywać danego słowa. Widzieć leżącego w trumnie, to według sennika zapowiedź końca kłopotów. Taki sen może oznaczać także utratę bliskiej osoby. Jeśli zmarły ze snu, to żyjąca osoba z rodziny może, to zapowiadać pogorszenie relacji lub zerwanie więzów rodzinnych. Bywa też symbolem niepowodzeń w interesach. Taki sen może również oznaczać, że martwimy się o tę osobę. Natomiast zobaczyć we śnie zmarłych z rodziny, oznacza niespodziewaną pomoc lub ratunek w trudnym położeniu. Wieszczy również powodzenie w sprawach sercowych. Sen o zmarłym ojcu oznacza nieporadność życiową śniącej osoby. Może być również wyrazem tęsknoty za bliskimi. Zaś sen o zmarłej matce może oznaczać ostrzeżenie przed tym, co ma się stać w najbliższej przyszłości np. utraty w krótkim czasie bliskiej osoby. Jednym z bardziej przerażających koszmarów może być sen o zmarłym dziecku. Jednak według sennika nie przepowiada on o śmierci dzieci w rodzinie. Jest zapowiedzią utraty dziecięcej radości lub naiwności. Jeszcze inaczej tłumaczymy sen o własnej śmierci. To jeden z najbardziej przerażających snów. Często budzimy się zlani potem i przerażeni. Okazuje się, że nie potrzebnie. Gdy śnisz, że umierasz, oznacza to długie życie i powodzenie. Może to być również zapowiedź końca problemów, które sprawiają, że nasze życie kręci się wokół złych myśli.

ZOBACZ TEŻ: Każdego dnia podpalam kilka liści laurowych. Odkąd to robię, wszystko mi się udaje. Te naturalne kadzidła mają magiczną moc

Sonda
Wierzysz w znaczenie snów?
Zaniedbane groby polskich aktorów na Cmentarzu Północnym w Warszawie. Niezapomniani