Avene

i

Autor: Materiały prasowe Avene

Strefa beauty

Dlaczego ochrona przeciwsłoneczna jest tak ważna?

2024-04-21 14:00

Eau Thermale Avène wprowadza do swojej gamy suncare dwa innowacyjne produkty o ultraszerokim spektrum ochrony przeciwsłonecznej. Ultra Fluid Perfector, zawierający pigment, oraz Ultra Fluid niewidoczny na skórze chronią nie tylko przed promieniowaniem UVA i UVB, ale także przed światłem niebieskim HEV. Cechują się przy tym niezwykle lekką, płynną konsystencją, dzięki czemu bardzo szybko się wchłaniają i zapewniają matowe wykończenie. Bezzapachowa i wodoodporna formuła o wysokiej tolerancji skórnej została opracowana z myślą o skórze wrażliwej.

Wszyscy kochamy słońce, z jednej strony stanowi ono rewelacyjne źródło witaminy D, z drugiej, niestety posiada również szerokie spectrum działań niepożądanych. Wiecie, że to właśnie promienie słoneczne uznawane są za jeden z głównych czynników, które odpowiadają za starzenie się skóry, w tym także za zmarszczki? Dlatego tak ważna jest prawidłowa ochrona naszej skóry przed słońcem. Wybierając się na plażę raczej nie zapominamy o kremach do opalania i pamiętamy, by regularnie smarować się wysokimi filtrami. Gorzej jest jednak ze skórą twarzy, eksperci podkreślają, że kremy SPF to podstawa pielęgnacji i powinny być aplikowane codziennie, niezależnie od pory roku, szczególnie ważne są one w przypadku osób, które w swojej pielęgnacji stosują retinol oraz kwasy.

Laboratoria Eau Thermale Avène od ponad 30 lat oferują skuteczną fotoprotekcję, aby chronić skórę wrażliwą i zachować dobrą kondycję wszystkich typów cery.

Ultraskuteczna i ultraszeroka ochrona

Marka Avène, ekspert w dziedzinie pielęgnacji skóry wrażliwej, wprowadza dwa nowe produkty zapewniające bezpieczną i skuteczną ochronę przeciwsłoneczną do codziennego stosowania. Fluidy zapewniają wysoką, codzienną ochronę przed promieniowaniem UVB

i UVA, a także przed  światłem niebieskim (HEV). Dzięki zawartości filtru TriAsorBTM, Ultra Fluidy niwelują 95% uszkodzeń DNA w komórkach i 40% przebarwień powstałych w wyniku ekspozycji na światło niebieskie.

Zobacz także: Makijaż na lato(a). Potraktuj skórę niczym płótno i traktuj ją delikatnie

Opatentowany filtr TriAsorBTM o ultraszerokim spektrum działania dodatkowo nie wpływa na mikroorganizmy morskie. Nowości cechują się ultralekką konsystencją, dzięki której szybko się wchłaniają i zapewniają matowe wykończenie. Stosowanie produktów pozwala na skuteczną ochronę przeciwsłoneczną, opóźnia procesy starzenia się skóry oraz przeciwdziała powstawaniu zmarszczek i przebarwień.

Ultra Fluid Perfector

Ultra Fluid Perfector zawiera filtr SPF50+ i pigment, którego uniwersalny odcień dopasowuje się do większości fototypów skóry. Zapewnia efekt wygładzonej, ujednoliconej oraz promiennej cery. Chroni, wyrównuje koloryt, a także zapobiega fotostarzeniu. Według 93% badanych* poprawia strukturę skóry. Fluid jest również doskonałą bazą pod makijaż. Zastosowana technologia zapewnia lekką, wodną konsystencję.

Ultra Fluid niewidoczny na skórze

Produkt posiada niezwykle płynną i lekką konsystencję. 97% kobiet uważa, że fluid zapewnia całodniowe nawilżenie*. Szybko się wchłania i zapewnia nieklejące, matowe wykończenie, które widać natychmiast po aplikacji**. Dzięki temu jest doskonałą bazą pod makijaż. Zapewnia optymalną codzienną ochronę. Antyoksydant zawarty w produkcie pomaga chronić komórki przed wolnymi rodnikami.

Na każdą porę każdego dnia

Po krem z filtrem często sięga się w okresach największego nasłonecznienia. Choć to szczególnie ważne, aby używać ich wiosną, latem i wczesną jesienią, to kremy zawierające filtry UV powinny być stosowane całorocznie – promieniowanie UV, w tym promieniowanie HEV (światło niebieskie), dociera do nas przez 365 dni w roku. Przed ekspozycją na słońce należy nanieść produkt w ilości odpowiadającej 1 długości palca na twarz i szyję oraz często ponawiać aplikację, aby utrzymać ochronę – zwłaszcza po spoceniu się, pływaniu lub wycieraniu ręcznikiem. Dodatkowo, w dzisiejszych czasach jesteśmy również narażeni na permanentne działanie światła niebieskiego HEV z ekranów naszych urządzeń elektronicznych.

Avene

i

Autor: Materiały prasowe Avene
Avene

i

Autor: Materiały prasowe Avene

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki