H&M zamyka 240 sklepów

i

Autor: Shutterstock

Kolejne zamknięcia

H&M zamyka swoje sklepy w galeriach handlowych. Pierwszy sklep H&M w Polsce zamknięty. Tam już nie zrobisz zakupów. Czy będą kolejne zamknięcia?

2023-08-31 14:50

Pierwszy sklep H&M w Polsce zostanie zamknięty. W maju informowaliśmy, że szwedzki gigant odzieżowy H&M już od kilku lat stopniowo zamyka swoje placówki. Teraz planowane są kolejne zamknięcia na całym świecie. Sieć H&M posiada blisko 200 sklepów w Polsce, a właśnie podjęto o zamknięciu pierwszej placówki w naszym kraju. Po ponad 15 latach działalności zamknął się sklep H&M w Opolu. Czy to początek wielkiego wyjścia H&M z naszego kraju?

H&M zamyka swoje sklepy na całym świecie. Pierwsza placówka zamknięta w Polsce

O problemach sieci H&M głośno jest już od dłuższego czasu. Szwedzki gigant odzieżowy systematycznie zamyka swoje placówki w całej Europie. Sieć tłumaczy takie zachowanie zmianą schematu zakupów oraz przeniesień głównego kanału sprzedażowego do internetu. W sumie na świecie zamknięto już kilkaset placówek H&M, a w planach są kolejne. Liczba sklepów H&M w Niemczech spada już od 2019 roku. Obecnie sieć ma tam 430 placówki, ale jeszcze w tym roku część z nich zostanie zamknięta. W listopadzie 2022 H&M ogłosił, że około 100 sklepów na całym świecie ma zostać zamkniętych, a pracę może stracić nawet 1500 osób. Teraz podjęto decyzję o zamknięciu pierwszej placówki w Polsce. Po przeszło 15 latach działalności zamknął się H&M zlokalizowany w opolskiej galerii CH Karolinka. Jak podaje portal opolska360.pl informacje o jego likwidacji krążyły już od dawna. Teraz zostały potwierdzone. – Ostatnim dniem jego działalności będzie piątek 18 sierpnia – zapowiadał Aleksander Mastalerz Regional Marketing Manager z NEPI Rockcastle, właściciela CH Karolinka cytowany przez portal opolska360.pl. Na razie nie wiadomo nic na temat kolejnych zamykanych sklepów, ale biorąc pod uwagę obecną sytuację H&m to może nie być koniec.

Koniec wyprzedaży w H&M

W wielu sklepach trwają wielkie, letnie wyprzedaże. Wszystko jednak wskazuje, że promocje w H&M został zakończone. W sklepie online nie znajdziemy już bowiem obniżek cenowych, a promowana jest już jedynie nowa kolekcja. - Wyprzedaż się zakończyła, ale mamy dla Ciebie więcej perełek. Sprawdź nasze nowości! - taka informacja widnieje na stronie H&M. 

Sonda
Czy robisz zakupy w H&Mie?
W związku z remontem dworca Warszawa Zachodnia: WKD nie dojedzie do centrum
Listen on Spreaker.