Sposób na przemakające buty

i

Autor: Shutterstock

Jak rozciągnąć buty?

Kapitalny sposób na za małe i za ciasne buty. Jeden patent sprawi, że będą pasować idealnie. Wyjaśniamy, w jaki sposób powiększysz je o jeden rozmiar

2023-01-31 4:30

Kupiłaś wymarzone buty, jednak ich noszenie sprawia Ci ból i jest potworną męką? Obtarte pięty i powstające pęcherze to problem wielu osób, zwłaszcza latem kiedy stopy puchną i się bardziej się pocą. Za małe i za ciasne buty potrafią napsuć wiele krwi, na szczęście jest na to prosty sposób. Nie potrzebujesz specjalistycznego sprzętu do rozciągania butów, wystarczy to co masz w domu. To najprostszy i przede wszystkim skuteczny sposób na za małe i za ciasne buty. W ten sposób rozciągniesz je nawet o jeden rozmiar, a pęcherze odejdą w zapomnienie.

Prosty sposób na za ciasne buty. Wyjaśniamy, jak to zrobić 

Która z kobiet tego nie zna - wymarzone szpilki okazały się niewygodne i za ciasne, a dodatkowo obcierają one nasze stopy. Sposobów na za małe buty jest kilka. Najprostszy to oddanie butów do szewca, by ten na specjalne maszynie je rozepchał. Wielu szewców przestrzega jednak, że nie zawsze jest gwarancje, że potraktowane w ten sposób obuwie się nie zniszczy. Są również domowe sposoby na za małe i za ciasne buty. Najprostszy z nich to rozciągnięcie obuwa za pomocą wody. Buty wykonane ze skóry możesz delikatnie spryskać wodę i chodzić w nich po domu do momentu, w którym wyschną. Dzięki tej metodzie materiał ulegnie rozciągnięciu i dopasuje się do Twojej stopy. Podobnie działa trik z gorącą parą, możesz swoje buty umieścić nad garnkiem z parującą wody. Obuwie z tworzyw sztucznych możesz rozciągnąć zakładając wilgotną skarpetkę i w nich chodząc. Można użyć również suszarki do włosów, ciepłe powietrze sprawi, że materiał delikatnie się rozejdzie i dopasuje.  

Zobacz także: Co mówi o Tobie rozmiar buta? Numerologia wskazuje, że im większa stopa tym większa dusza. Osoby o tym numerze buta są za bardziej wyjątkowe od pozostałych

Sposoby na obtarte stopy. Jak tego unikać

Jeżeli Twoje ulubione buty regularnie Cię obcierają to spróbuj spryskać stopy dezodorantem lub suchym szamponem. Zredukuje to potliwość stóp, dzięki czemu będą one mniej podatne na obtarcia. Podobnie działa talk lub puder dla dzieci. 

Sonda
Rozciągałaś kiedy sama buty?
Tańczące z promocjami 26.01.2023
Nasi Partnerzy polecają