Ta popularna drogeria rozdaje vouchery na zakupy! Sprawdź, jak działa Szybka akcja?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Kolejne zamknięcia

Popularna marka kosmetyków zamyka swoje sklepy. 140 placówek do likwidacji, a setki pracowników do zwolnienia. Ich kosmetyki znają wszyscy. Co ze sklepami w Polsce?

2023-10-09 13:34

Znana marka kosmetyczna zamyka swoje sklepy. Obecna sytuacja gospodarcza nie jest dobra dla sklepów z branży odzieżowej, zamykają się kolejne placówki znanych sieciówek, a większość sprzedaży przenoszona jest do internetu. Również sklepy z branży beauty zmagają się z wieloma problemami, a znana sieć drogerii zapowiedziała właśnie likwidację swoich sklepów w wielu krajach Europy. Sieć ta ma również sklepy w Polsce, które cieszą się spora popularnością. Czy placówki w naszym kraju też zostaną zamknięte?

Znana sieć kosmetyczna zamyka swoje sklepy. Kilkaset pracowników zostanie zwolnionych

To nie jest dobry czas dla wielu sklepów. Sytuacja na świecie nie sprzyja rozwojowi handlu, a pandemia sprawiła, że klasyczny model zakupowy uległ zmianie. Częściej robimy zakupy online i ograniczyliśmy rajdy po galeriach handlowych. Z problemami boryka się szwedzki H&M, a zamykanie sklepów (w tym w Polsce) zapowiada Zara. Teraz do tego grona dołączyła francuska sieć kosmetyczna Yves Rocher. Firma zapowiedziała, że zamierza zamknąć aż 140 sklepów w krajach europejskich i skupić się na sprzedaży online. Zwolnionych może zostać nawet 350 pracowników. W sumie do likwidacji pójdą placówki w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii. Właściciel marki z rozmowie z dziennikiem "Bild" przyznał, że Yves Rocher przy obecnym modelu biznesowym nie jest w stanie działać w sposób zrównoważony i skuteczny. Yves Rocher posiada także kilkadziesiąt sklepów w Polsce. Czy one również mogą zostać zamknięte? 

Zobacz również: W promocji Rossmanna kultowe perfumy na jesień za 59 zł! Kobiety od lat szaleją na ich punkcie. Cena aż miło popatrzeć

Yves Rocher zamyka sklepy. Co z placówkami w Polsce?

Yves Rocher w naszym kraju prowadzi 85 sklepów, które cieszą się dużą popularnością. Czy one także zostaną zamknięte? Wszystko wskazuje, że na chwilę obecną nie ma planów likwidacji placówek w Polsce. Przedstawiciele firmy przekazali "Wiadomością Handlowym", że "podobne działania nie są planowane w Polsce, a zmiany na innych rynkach w żaden sposób nie wpłyną na dystrybucję produktów Yves Rocher w Polsce". 

Sonda
Kupujesz nowe kosmetyki z promocji?
Tańczące z promocjami 02.10.2023
Listen on Spreaker.