Tych butów lepiej nie kupować

i

Autor: Shutterstock Tych butów lepiej nie kupować

Najgorsze buty

Szewc zdradził, jakich butów lepiej nie kupować. Odciski i bóle stóp gwarantowane. Na to zwracaj uwagę kupując buty

2023-07-24 9:23

Jakich butów lepiej nie kupować? W dobrze dobranym obuwiu możemy przejść cały świat, w złym... na cóż, będzie to podróż pena odcisków oraz bólu. Jakie buty wybierać, by były one dobre dla naszych stóp, a przy tym trwałe i wygodne? Szewc zdradził kilka wskazówek, na które warto zwracać uwagę kupując buty. Dzięki nim nie wyrzucisz pieniędzy w błoto, a nowe buty posłużą Ci przez wiele lat.

Jak dobierać buty do stopy?

Kupno butów to wcale nie taka prosta sprawa. Zły model może być jedynie wyrzuceniem pieniędzy w błoto. Prawie każda kobieta to przeżywała, kupione nowe, eleganckie buty okazują się potwornie niewygodne, a chodzenie w nich powoduje jedynie ból. Jak uniknąć takiej sytuacji? Szewc zdradza, by przede wszystkim zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii:

  • buty muszą być tak dopasowane, by móc w nich swobodnie ruszać palcami,
  • u dorosłych wkładka powinna być około 5 mm dłuższa od stopy,

Szewc przestrzega: takich butów nie kupuj

Według ekspertów są modele butów, które nigdy nie będą wygodne. Mogą one powodować nie tylko ból podczas chodzenia, ale wpływają źle na postawę i ułożenie stopy. Do takich modeli należą między innymi buty na obcasach z wąskimi czubkami. Palce i stóp są w nich ściśnięte i nieprawidłowo ułożone. Niepolecane są również, kochane przez wiele kobiet, balerinki. W tym modelu butów podeszwa jest zbyt miękka i nie amortyzuje ruchów stopy. Zbyt długie i często noszenie balerinek może powodować bóle pleców i stóp. 

Zobacz także: Jak prać czarne ubrania, aby nie było na nich białego meszku? Wrzuć do pralki tę jedną rzecz, a zaoszczędzisz czas i nerwy

Domowe sposoby na odciski

Okład z czosnku – po wymoczeniu i dokładnym osuszeniu stopy na odcisk przykładamy rozgnieciony ząbek czosnku zmieszany z odrobiną oliwy z oliwek. Stopę owijamy bandażem i zostawiamy na noc. Stosujemy do czasu aż odcisk zniknie. Zamiast czosnku możemy użyć plasterek cebuli.

Okład ze skórki cytryny – skórkę przykładamy na odcisk białą stroną. Stopę zabandażować i pozostawić na noc. Kwas rozmiękczy nagniotek i ułatwi usunięcie go.

Sonda
Lubisz buty na obcasach?
Jak kapucynek Antoś spędza wolną sobotę